reklama

reklama

/>

reklama

/>

V Gminny Konkurs Historyczny PRZYWRÓĆMY ICH PAMIĘĆ – W HOŁDZIE BOHATEROM” rozstrzygnięty

V Gminny Konkurs Historyczny PRZYWRÓĆMY ICH PAMIĘĆ – W HOŁDZIE BOHATEROM” rozstrzygnięty

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów klas VII i VIII. Uczniowie reprezentowali szkoły: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2, Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie, Szkołę Podstawową w Kopaninach, Szkołę Podstawową w Dziebałtowie, Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach, Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie, Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy, który składał się z 20 pytań. Zadaniem każdego ucznia było rozwiązanie zadań z następujących obszarów tematycznych: „ Droga Wyklętych”, Witold Pilecki „Witold”, Stanisław Sojczyński „Warszyc”, Heronim Dekutowski „Zapora”, Danuta Siedzikówna „Inka”, Łukasz Ciepliński „Pług”, Franciszek Jaskólski „Zagończyk”, Zygmunt Błażejewicz „Zygmunt”, Henryk Flame „Bartek”, Mieczysław Wądolny „Mściciel”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Marta Długosz – przewodnicząca, Alina Gwardecka, Katarzyna Opala i  Iwona Kasielska..

 V edycję  Gminnego Konkursu Historycznego „PRZYWRÓCMY ICH PAMIĘĆ – W HOŁDZIE BOHATEROM – Konkurs Wiedzy o Historii i Postaciach Żołnierzy Wyklętych zwyciężyli:
I miejsce: Mikołaj Śmidl ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, opiekunem jest Pani Iwona Kasielska,
II Miejsce: Karolina Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, opiekunem jest Pani Katarzyna Gloger,
III miejsce: Michał Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, opiekunem jest Pani Iwona Kasielska.

Wyróżnienia otrzymali:
- Wiktor Szmit z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem jest Pani Małgorzata Ciszek,
- Kacper Mytkowski ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach, opiekunem jest Pani Alina Gwardecka
- Jakub Swat z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem jest Pani Małgorzata Ciszek

 „PRZYWRÓĆMY ICH PAMIĘĆ – W HOŁDZIE BOHATEROM” konkurs plastyczny
Komisja konkursowa w składzie: Kamila Dobrowolska – przewodnicząca, Waldemar Kacperski i Justyna Soja-Sadowska po dokonaniu oceny 20 prac, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Michał Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, opiekunem jest Pani Justyna Soja – Sadowska,
II miejsce: Marta Miler ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, opiekunem jest pani Jadwiga Bernat,
III miejsce: Martyna Durlik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, opiekunem jest Pan Waldemar Kacperski

Wyróżnienia:
- Kinga Witczak ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach, opiekunem jest Pani Monika Jańczyk,
- Filip Dziurdź ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, opiekunem jest Pani Waldemar Kacperski
- Aleksandra Gardulska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem jest Justyna Soja-Sadowska.  

Źródło: UMiG w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •