reklama

reklama

/>

Dzieci w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Spokojnie, to tylko wakacyjna wizyta

Dzieci w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Spokojnie, to tylko wakacyjna wizyta Dzieci w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Spokojnie, to tylko wakacyjna wizyta

W Komendzie Powiatowej Policji w Końskich wizytowały dzieci ,które wakacyjny wypoczynek spędzają w Ośrodku Wypoczynkowym w Sielpi. W trakcie spotkania poruszono tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas trwających wakacji.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zorganizowali spotkanie profilaktyczne dla dzieci spędzających wakacyjny wypoczynek w Sielpi. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo to podczas trwających wakacji. Dzieciaki zapoznały się z tematyką związaną miedzy innymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na przepisy dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli  rowerzystów i pieszych.

W ramkach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci tłumaczyli, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji nad wodą, dodatkowo przypomniano, aby dzieci nie kąpały się na niestrzeżonych akwenach wodnych oraz bez opieki osób dorosłych. Goście koneckiej jednostki mogli również z bliska zobaczyć policyjny motor i radiowóz. Ponadto, pod czujnym okiem przewodnika psa służbowego, dzieciaki mogły zobaczyć wybrane elementy wyszkolenia psa . Policjanci przypomnieli dzieciakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Przy tek okazji, goście koneckiej jednostki zostali oprowadzeni po pomieszczeniach dyżurnego, który koordynuje pracę wszystkich policjantów, a także odpowiada za zgłoszenia, które wpływają na numery alarmowe.

Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe, których zadaniem jest zwiększenie ich widoczności na drodze po zmroku.

Źródło: KPP w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •