reklama

reklama

/>

„Tradycja Kołem Gospodyń się toczy”. II etap rywalizacji

„Tradycja Kołem Gospodyń się toczy”. II etap rywalizacji

Jeszcze dobrze nie wybrzmiały echa Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu miasta i gminy Końskie pn. „Tradycja Kołem Gospodyń się toczy”, a organizatorzy, Miejsko Gminny Dom Kultury i Urząd Miasta w Końskich, zapraszają na II etap rywalizacji.

W I etapie przeglądu udział wzięło 11 Kół Gospodyń Wiejskich: z Gatnik, Proćwina, Piły – Szabelni, Nieświnia, Rogowa, Nałęczowa, Dziebałtowa, Kornicy, Sworzyc, Przybyszów, Modliszewic oraz jedno stowarzyszenie – Stowarzyszenie Przyjaciół Wiejskich Tradycji w Bedlnie.

Najważniejszym punktem tej wspaniałej zabawy, były kwiaty i zioła, bo taki był zamysł organizatorów. Gospodynie z poszczególnych Kół musiały przygotować najpiękniejszy bukiet z ziół i kwiatów, czyli tzw. „Ziele z ziół”, jako tradycyjny bukiet na Święto Matki Boskiej Zielnej, które w tradycji chrześcijańskiej ma miejsce 15 sierpnia. Prace były oceniane w trzech kategoriach: bukiet mały (do ręki), średni (leżący) oraz duży (stojący). Wszystkie Koła w sposób profesjonalny przygotowały się do tego zadania, a ich pracę oceniało jury w składzie: Kamila Dobrowolska oraz Paweł Stasiński – instruktorzy Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz Alicja Trukszyn – etnolog, regionalistka z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się również organizatorzy i gospodarze imprezy: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim.

Już w sobotę 22 sierpnia Koła Gospodyń Wiejskich będą rywalizowały ze sobą w II etapie przeglądu, podczas którego będą musiały przygotować regionalną potrawę oraz zaprezentować krótki program artystyczny. Natomiast podsumowanie i uroczyste zakończenie przeglądów wraz z wręczeniem nagród odbędzie się w październiku.

Źródło: Urząd Miasta w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •