reklama

reklama

/>

Uwaga konkurs: Patriotyzm XXI wieku

Uwaga konkurs: Patriotyzm XXI wieku


To tytułowe hasło konkursu literackiego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Końskich i adresowanego do młodego pokolenia – uczniów szkół ponadpodstawowych. Wyłonienie laureatów nastąpi tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości. Uczczenie kolejnej rocznicy 11 Listopada jest bowiem jednym z celów tego konkursu. W obecnym czasie, młode pokolenie Polaków nie musi podejmować już walki zbrojnej w obronie Ojczyzny, pamiętając o bohaterach musimy zdefiniować nowy wymiar patriotyzmu – nie, jak za Polskę zginąć ale, jak dla Polski żyć.

Liczymy, że prace konkursowe pokażą spojrzenie na tę kwestię ze strony młodych ludzi, wchodzących dopiero w dorosłe życie. Głos pokolenia, które budować będzie przyszłość naszego kraju jest niezwykle ważny. Pamiętajmy, że Ci, którzy bronili Lwowa i Warszawy w pierwszych latach niepodległości, Ci, którzy walczyli z okupantami w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu, często nie mieli nawet 20 lat, lub niewiele więcej. Patrząc na zmęczone życiem twarze uczestników ostatnich obchodów 40 - lecia powstania NSZZ „Solidarność” pamiętajmy, że podejmując trudne wyzwanie walki z systemem komunistycznym mieli o 40 lat mniej.

Cieszy udział młodzieży w uroczystościach patriotycznych i chęć poznawania historii, co mogliśmy zaobserwować organizując konkursy poświęcone 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, czy rotmistrzowi Pileckiemu. Niezwykle cenne są też nowe formuły przypominające bohaterów, jak na przykład bieg „Tropem Wilczym” poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany przez koneckie starostwo po raz pierwszy w tym roku.

Licząc na aktywny udział uczniów koneckich szkół, mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli na naszych stronach i w wydawnictwach zaprezentować to nowe spojrzenie na Ojczyznę z pozycji „pokolenia przyszłości”.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •