Gdzie szukać pomocy medycznej w Nowy Rok i dni wolne od pracy?

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, gdzie szukać pomocy medycznej w Nowy Rok, niedziele i dni wolne od pracy.

Ze względu na epidemię koronawirusa i ryzyko jej rozprzestrzeniania się Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny oraz Narodowy Fundusz Zdrowia przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa i zachowaniu dystansu społecznego. Zakładanie maseczek jest obowiązkowe.

W razie nagłego zachorowania można skorzystać z kilku form pomocy:

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Podczas świąt oraz dni wolnych od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy przez całą dobę.

Wykaz placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej znajduje się TUTAJ.

WAŻNE! W okresie Świąt i w Nowego Roku godziny przyjęć zmieniają niektóre punkty pobrań wymazów COVID-19. Aktualna lista i dane teleadresowe na stronie http://www.nfz-kielce.pl/wazne-informacje/sprawdz-gdzie-mozesz-sie-zbadac/

Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć

W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.

Wykaz Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych

Wykaz Izb Przyjęć 

Pogotowie ratunkowe

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

WAŻNE! Jeśli chory podejrzewa, że jego zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem lub miał kontakt z osobą zakażoną, powinien koniecznie poinformować o tym lekarza czy dyspozytora, który przyjmuje zgłoszenie.

Telefoniczna Informacja Pacjenta

Przez całą dobę, także w dni świąteczne do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590, którzy udzielą wszelkich, niezbędnych informacji.

 

(NFZ Kielce)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •