reklama

reklama

/>

reklama

/>

Bagaż narciarza – co powinno się w nim znaleźć?

Bagaż narciarza – co powinno się w nim znaleźć? Bagaż narciarza – co powinno się w nim znaleźć?

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się jak w kalejdoskopie, ale można znaleźć na mapie kraje, które wciąż są otwarte na turystów lubujących się z zjazdach po stokach. Z tego tekstu dowiesz się, co powinieneś ze sobą zabrać, żeby być przygotowanym na niemal każdą sytuację.

Ubezpieczenie narciarskie

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, przygotowując się do zimowego wyjazdu, jest wykupienie ubezpieczenia. Dzięki polisie narciarskiej uchronisz się przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń, które mogą Cię spotkać na stoku. Najlepszym miejscem do zaopatrzenia się w ubezpieczenie jest Internet oraz ogólnodostępne kalkulatory i porównywarki. Sprawdź swoje dopasowane ubezpieczenie narty na https://www.polisanarciarska.pl/.

Kask

Bez kasku nawet nie myśl o wyjeździe na stok. Wiele ośrodków nie wpuszcza turystów bez tego typu zabezpieczenia na swój teren. Przy zakupie kasku pamiętaj, że niezwykle istotne jest to, by był dopasowany do Twojej głowy oraz posiadał wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wizyta w sklepie z akcesoriami sportowymi i przymierzenie kasku przed zakupem.

Narty

Bardzo często spotykanym błędem, jaki popełniają początkujący narciarze, jest zakup sprzętu dla profesjonalistów. Na stoku okazuje się jednak, że ciężko amatorowi opanować wyspecjalizowane narty dla zaawansowanych, a od tego do kontuzji już niedaleka droga. Jeśli nie wiesz, jakie narty powinieneś kupić, udaj się do sklepu i poproś sprzedawcę o profesjonalną pomocą.

Odzież termoaktywna

Warunki atmosferyczne na stokach bywają zróżnicowane. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, by odpowiednio dopasować odzież do pogody. Obecnie najlepszymi rozwiązaniami są: postawienie na bieliznę termoaktwyną, która pochłania wilgoć oraz ubieranie się metodą warstwową. Dzięki temu, gdy okaże się, że jest Ci zbyt ciepło lub za zimno zawsze będziesz mógł dodać lub odjąć konkretny element odzieży.

Apteczka

Nie wszystkie schorzenia, które mogą spotkać Cię na zimowym urlopie, muszą koniecznie być leczone w ośrodkach zdrowia. Bywają przecież lekkie infekcje do wyleczenia we własnym zakresie. Jeśli chcesz być odpowiednio przygotowanym, zadbaj o dobrze wyposażoną apteczkę. Najważniejsze elementy, które powinny się w niej znaleźć to: bandaże elastyczne, środki na biegunkę i zaparcia, krople na katar, leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne i tabletki na gardło. Tak przygotowany, poradzisz sobie w większości wypadków.

Krem UV

Słońce może okazać się naprawdę dużym problemem na stoku. Dodaj do tego ujemne temperatury i problemy ze skórą gotowe. Przed wyjazdem dobrze będzie, jeśli zaopatrzysz się w krem z filtrem UV. Staraj się jednak unikać popularnych rozwiązań z drogerii. Udaj się do apteki i poproś farmaceutę o pomoc. Ważne jest bowiem, by krem był dopasowany do Twojej cery. Tylko wtedy będzie dobrze działać.

Bądź ostrożny

Pamiętaj, że pomimo otwarcia niektórych ośrodków narciarskich sytuacja związana z koronawirusem w dalszym ciągu powoduje realne zagrożenie. Właśnie dlatego powinieneś stosować się do wszelkich zaleceń sanitarnych oraz nie unikać ewentualnej konieczności zakrywania ust oraz nosa. Tylko profilaktyka może uchronić się przed zakażeniem i późniejszymi problemami. Przy zakupie polisy narciarskiej dobrze będzie też, jeśli sprawdzisz, czy ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia w przypadku koronawirusa. Wszelkie tego typu informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Więcej informacji, znajdziesz w tym miejscu: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki.


Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •