reklama

reklama

/>

Spotkanie z Pierwszą Damą w koneckim starostwie

Spotkanie z Pierwszą Damą w koneckim starostwie Spotkanie z Pierwszą Damą w koneckim starostwie

To było wyjątkowe spotkanie on – line. Z przedstawicielkami Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich i władzami Powiatu Koneckiego rozmawiała Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser - Duda.

Jestem przekonana, że Koła Gospodyń Wiejskich stanowią podporę lokalnych społeczności. Mam nadzieję, ze Panowie się nie obrażą, ale Panie w tych Kołach są niewątpliwie liderkami swoich społeczności i najlepiej dbają o sprawy swoich środowisk. Muszę przyznać, że Powiatowa Rada Kół Gospody Wiejskich, to dla mnie pewne novum i nigdy dotychczas nie spotkałam się z taką Radą – zaznaczała podczas pierwszych kilku minut rozmowy Pierwsza Dama RP - Agata Kornhauser - Duda

W tym szczególnym spotkaniu uczestniczyli: Starosta Konecki – Grzegorz Piec, Wicestarosta – Wiesław Skowron, Przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich – Justyna Rupniewska, Marian Wikiera – Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury oraz Panie z KGW w Przyłogach – Anna Kołodziejczyk i Anna Kasik, a także Pani Jolanta Laskowska reprezentująca KGW z Koziej Woli.

Jak mogliśmy usłyszeć Powiatowa organizacja KGW w Końskich, to również inicjatywa budująca nie tylko wymianę międzypokoleniową, ale i międzynarodową, o czym świadczyć mogą działania podjęte na rzecz współpracy z takimi organizacjami jak: Gromada - Bajkowiec, reprezentująca KGW z Ukrainy, czy KGW z Czech, które skupiają duże skupiska Pań, otwartych na współpracę i budowanie różnych inicjatyw. To właśnie Przewodnicząca Powiatowej struktury KGW Justyna Rupniewska i jej rodzime Koło w Sworzycach, napisały pierwszy, pionierski projekt współpracy z ww. organizacjami w Polsce. Panie mają za sobą pierwszy etap i z optymizmem myślą o drugiej części projektu.

Z ust Pani Prezydentowej, jak również władz Starostwa i Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich popłynęły wzajemne zaproszenia, tym razem już w tzw. realu, jednak wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •