Logo
Wydrukuj tę stronę

Tym żyje region

Tym żyje region

Podczas konferencji prasowej, którą zwołali działacze Koalicji Obywatelskiej zasiadający w Radzie Miasta w Kielcach, dostało się poseł Annie Krupce. Radni zarzucają świętokrzyskiej parlamentarzystce kierowanie sympatii do inwestycji  w stronę Rzeszowa, bo tam już w najbliższym czasie odbędą się ważne wybory prezydenckie. Po raz kolejni radni zajęli się odrzuconymi inwestycjami w kielecki sport. Wytykali wiceminister sportu kłamstwa.

Pod przewodnictwem marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Członkowie Rady m.in. zapoznali się ze stanem realizacji inwestycji przebudowy drogi krajowej nr 74 a także stanem realizacji budowy linii kolejowej nr 582 Czarnca – Włoszczowa Północ.

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku w piątek odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Mikołaj Kopernik postawił na edukację" realizowanego przez „Ekonomik” przy współpracy NBP.

Klub Koalicji Obywatelskiej, zasiadający w Radzie Miasta Kielce, nie będzie wchodził w żadne koalicje z PiS. Radni Klubu nie wspierają i nie wsparli Jarosława Karysia w głosowaniu na stanowisko przewodniczącego rady Miasta w Kielcach. Oświadczenie w tej sprawie przedstawił Michał Braun z Koalicji Obywatelskiej.

Zielony Mecenat Kielc to inicjatywa, która spotkała się z dużym zrozumieniem ze strony władz Kielc. Kielecka firma DS. Smith zaprojektował, zasadziła i pielęgnuje roślinność na rondzie Herlinga-Grudzińskiego. Piątkowy briefing prasowy pokazuje, jak można ułożyć dobre stosunki miedzy samorządami, a prywatnym przedsiębiorcą. Zielony Mecenat Kielc. Ma się stać już wkrótce rozwiązaniem systemowym.

Starosta Skarżyski Artur Berus oraz Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Jacek Jeżyk zapraszają na uroczyste obchody 81. Rocznicy Rozstrzelania Polskich Patriotów na Brzasku, które odbędą się 19 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 przy zbiorowej mogile pomordowanych w lesie na Brzasku.

Małgorzaty Pocheć mieszkanka Nieświnia w gminie Końskie choruje na groźny nowotwór. Od kilkunastu dni prowadzona była zbiórka pieniędzy na drogą operację, którą podjęli się przeprowadzić niemieccy chirurdzy w klinice w Hanowerze. Kwota 400 tysięcy złotych wydawała się nie do zgromadzenia. A jednak. Na koncie Małgorzaty Pocheć udało sią zgromadzić wymagane środki, a sama Małgorzata od czwartku 10 czerwca przebywa w Hanowerze, gdzie przygotowywana jest do zabiegu.

Projektanci rozpoczęli już prace nad dokumentacją dla przebudowy sieci wodociągowej dwóch odcinków ulicy Warszawskiej i Biskupa Mieczysława Jaworskiego. Koszt pierwszego etapu inwestycji to w sumie ponad 200 tys. zł. Prezes Wodociągów Kieleckich przewiduje że przebudowa całości potrwa około trzech lat.

Pierwszy etap inwestycji związanej z remontem Domu Kultury w Małogoszczu już się kończy. Gminie udało się pozyskać na ten cel dodatkowe środki finansowe w kwocie 160 tysięcy złotych. Kolejnym etapem prac przy modernizacji małogoskiej placówki będą prace związane wnętrzem pomieszczenia. O szczegółach mówił przed naszą kamera burmistrz Małogoszcza Mariusz Piotrowski

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.