Logo
Wydrukuj tę stronę

Podczas sobotniego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie można się było zapisać na szczepienie przeciw COCID-19

Podczas sobotniego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie można się było zapisać na szczepienie przeciw COCID-19

 Sobotni Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie okazał się organizacyjnym sukcesem. To druga edycja tej imprezy i widać, że konecczanie lubią się bawić w klimatach ludowych. W tym roku przeważały motywy weselne, była góralska muzyka, a podczas imprezy można było się zapisać także na szczepienie przeciw COVID- 19.

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie odbył się po raz drugi. Na tegoroczną edycję składają się trzy spotkania. Sobotnia impreza obfitowała w muzykę, dobre jedzenie i obrzędy ludowe związane z weselem. Nie zabrakło gości z innych części kraju.

Zabawa w koneckim parku była przednia. Nie zapominano o tradycjach ludowych. Były zorganizowane różne konkursy.
Jak wesele, to nie może zabraknąć wianka dla Pani Młodej. Wianki z dawnych czasów powstawały z ziół i roślin rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie domostwa.
Podczas Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie zachęcano do masowych szczepień przeciwko COVID-19. W specjalnym punkcie można się było zapisać na darmowe szczepienie.

Zachęty są potrzebne konecczanom. Dane dotyczące szczepień nie są najlepsze. Dotychczas z powodu COVI-19 zmarło 139 mieszkańców miasta i gminy Końskie. Zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński przedstawił także statystyki, z których wynika, że młodzież szczepi się najmniej.
12-19 lat – 545
20-39 lat – 3003
40-59 lat – 5172
60-69 lat – 3509
70+ – 3871

Na ogólną liczbę ludności w gminie 34 857, zaszczepionych jest w pełni zaledwie 14154 osoby. Stanowi to tylko 40,6% całej populacji gminy. Szczepmy się!
© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.