reklama

reklama

/>

reklama

/>

Uroczysta msza w intencji świętokrzyskich policjantów

Uroczysta msza w intencji świętokrzyskich policjantów Uroczysta msza w intencji świętokrzyskich policjantów

Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie świętokrzyskim rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, która odbyła się w Kościele Garnizonowym pw. Matki Boskiej Królowej. Udział w niej wziął m.in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta.

Uroczysta Msza Święta w intencji funkcjonariuszy z okazji Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego rozpoczęła się punktualnie o godzinie 16.00 w Kościele Garnizonowym pw. Matki Boskiej Królowej. Nabożeństwu, w obecności pocztu sztandarowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przewodniczył Kapelan Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie ks. Leszek Dziwosz.

W tej podniosłej uroczystości, zorganizowanej zgodnie z reżimem sanitarnym uczestniczył m.in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, kierownictwo świętokrzyskiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosławem Kaletą, nowo przyjęci funkcjonariusze wraz ze swoimi rodzinami oraz mieszkańcy Kielc.

Oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości zapewnił chór parafii garnizonowej w Kielcach pod dyrekcją Pani Edyty Borek, który na koniec przygotował krótki koncert.

Dalsza część wojewódzkich uroczystości odbędzie się jutro na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Tam będzie miał miejsce uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz awansów na wyższe stopnie policyjne.

Źródło: KWP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •