reklama

/>

Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzono także w Końskich

Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzono także w Końskich Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzono także w Końskich

Niewidomi i słabowidzący, w czwartkowe popołudnie 7 października br. obchodzili swoje święto Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Uroczystość odbyła się w koneckiej Astorii, gdzie przybyły osoby niewidome i niedowidzące oraz przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych, reprezentujące Oddział Świętokrzyski, jak również przedstawiciele samorządu. Powiat Konecki reprezentowali w tym dniu: Wiesław Skowron – wicestarosta oraz Jarosław Staciwa – członek Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzony jest od 1964 roku, a w Koneckim Kole działa około 50 osób.

To osoby, które chcą być w miarę samodzielne, ale potrzebują pewnych rozwiązań, szczególnie w przestrzeni społecznej, infrastrukturalnej, które pozwoliłyby im na takie możliwości. Niestety często są pomijani i niedostrzegani. W naszych rozmowach podkreślają, że gdyby wdrażano istniejące już rozwiązania, przyjazne osobom niewidomym, mogliby być naprawdę w miarę samodzielni. To niezwykle empatyczne środowisko osób niepełnosprawnych, od którego można się też wiele nauczyć – zaznaczył Paweł Kubiak wyróżniony odznaką „PRZYJACIEL OSÓB NIEWIDOMYCH” i jednocześnie przewodniczący Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Podobne odznaczenia, za społeczną pracę dla osób niewidomych otrzymali: Ewa Deka, Sebastian Bednarz oraz Tomasz Kmicik. Część artystyczną poprowadził DJ Gass.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •