Logo
Wydrukuj tę stronę

Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzono także w Końskich

Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzono także w Końskich Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzono także w Końskich

Niewidomi i słabowidzący, w czwartkowe popołudnie 7 października br. obchodzili swoje święto Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Uroczystość odbyła się w koneckiej Astorii, gdzie przybyły osoby niewidome i niedowidzące oraz przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych, reprezentujące Oddział Świętokrzyski, jak również przedstawiciele samorządu. Powiat Konecki reprezentowali w tym dniu: Wiesław Skowron – wicestarosta oraz Jarosław Staciwa – członek Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzony jest od 1964 roku, a w Koneckim Kole działa około 50 osób.

To osoby, które chcą być w miarę samodzielne, ale potrzebują pewnych rozwiązań, szczególnie w przestrzeni społecznej, infrastrukturalnej, które pozwoliłyby im na takie możliwości. Niestety często są pomijani i niedostrzegani. W naszych rozmowach podkreślają, że gdyby wdrażano istniejące już rozwiązania, przyjazne osobom niewidomym, mogliby być naprawdę w miarę samodzielni. To niezwykle empatyczne środowisko osób niepełnosprawnych, od którego można się też wiele nauczyć – zaznaczył Paweł Kubiak wyróżniony odznaką „PRZYJACIEL OSÓB NIEWIDOMYCH” i jednocześnie przewodniczący Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Podobne odznaczenia, za społeczną pracę dla osób niewidomych otrzymali: Ewa Deka, Sebastian Bednarz oraz Tomasz Kmicik. Część artystyczną poprowadził DJ Gass.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.