reklama

/>

Cyto Maniek czyli cytomammobus ŚCO – zaprasza na bezpłatne badania w Radoszycach, Smykowie, Czarnocinie i na białej sobocie w Wodzisławiu

Cyto Maniek czyli cytomammobus ŚCO – zaprasza na bezpłatne badania w Radoszycach, Smykowie, Czarnocinie i na białej sobocie w Wodzisławiu Cyto Maniek czyli cytomammobus ŚCO – zaprasza na bezpłatne badania w Radoszycach, Smykowie, Czarnocinie i na białej sobocie w Wodzisławiu

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższych dniach zawita do Radoszyc, Smykowa, Wodzisławia i Czarnocina. Zapraszamy mieszkanki tych miejscowości na bezpłatną mammografię i cytologię w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

Cyto Maniek czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował:
1 grudnia – Radoszycach, przy Urzędzie Miasta i Gminy,
2 grudnia – w Smykowie, przy Urzędzie Gminy,
4 grudnia – w Wodzisławiu, podczas białej soboty(https://www.gozwodzislaw.com/aktualnosci.php#aktualnosci ) przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Wodzisławiu, ul. Ariańska 12
6 grudnia – w Czarnocinie, przy Urzędzie Gminy.

W cytomammobusie będą dostępne:
• Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat.
• Bezpłatna cytologia - na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy – przeznaczona dla pań w wieku 25-59 lat. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa badania cytologiczne podczas jednej wizyty: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Uwaga! Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie czekały w kolejce.

To warto wiedzieć
Każda kobieta w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia powinna regularnie co 2 lata wykonywać bezpłatną mammografię w ramach Programu profilaktyki raka piersi. Mammografia (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsze badanie przesiewowe, które pozwala wykryć guzki/zmiany wielkości 3 mm. Badania wykonują doświadczeni pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, przy pomocy najnowszej generacji mammografu cyfrowego o wysokiej czułości. Na profilaktyczną mammografię nie jest wymagane skierowanie. Tylko regularne badania dają szansę na wczesne wykrycie zmian i podjęcie leczenia. Systematycznie wykonywana mammografia daje kobiecie pewność, że ma zdrowe piersi.

Każda kobieta w wieku pomiędzy 25 a 59 rokiem życia powinna regularnie co 3 lata wykonywać bezpłatną cytologię w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy. Cytologia to najskuteczniejsze badanie przesiewowe, które polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy i umożliwia wykrycie stanu przednowotworowego. Świętokrzyskie Centrum Onkologii wykonuje dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek. Na profilaktyczną cytologię nie jest wymagane skierowanie. Systematycznie wykonywana cytologia daje kobiecie pewność, że nie zachoruje na raka szyjki macicy.
W przypadku wykrycia zmiany Świętokrzyskie Centrum Onkologii obejmuje pacjentki pogłębioną diagnostyką, kompleksowym leczeniem i rehabilitacją zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.

Badania są wykonywane w ramach realizowanych przez ŚCO projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Więcej informacji o projektach:
https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/subregion-polnocny 
https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/subregion-polnocny-0 
https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/subregion-poludniowy 
https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/subregion-poludniowy-0 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •