reklama

/>

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pińczowie do rozwiązania

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pińczowie do rozwiązania

Zadłużenie spółki i brak podstaw do jej rozwoju to główne powody do rozwiązania działalności Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pińczowie.

„Na komisjach rady zostało to przyjęte praktycznie jednogłośnie, ponieważ jest taki trend żeby obniżać koszty działalności. Spółka działająca na rynku śmieciowym niestety jest mało konkurencyjna w stosunku do firm prywatnych. Głównie chodzi o koszty administracyjne. Dalej będą działać jako zakład komunalny tylko pod zarządem spółki wodociągi pińczowskie „ - o konieczności podjęcia takich kroków poinformował burmistrz miasta i gminy Włodzimierz Badurak.

Decyzję w sprawie likwidacji spółki w środę podjęli też radni.

„W większości opinia jest pozytywna. Myślę, że to jest jedyna droga żeby uratować miejsca pracy, żeby zachować działalność, ograniczając koszty spółki „ - mówi radna Marta Łaskawiec

Zarówno burmistrz jak i radni Pińczowa przekonują, że rozwiązanie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, dla jego pracowników, nie będzie oznaczało utraty pracy.

„Już część jeżeli chodzi o gospodarkę mieszkaniową to została przekazana do ciepłownictwa natomiast pozostała część przechodzi do wodociągów. Większość osób zatrudnią wodociągi” - informuje wiceprzewodniczący rady Edward Szumala.

Spółka od lat ponosiła straty. Przedstawiciele gminy od 2014 roku na jej ratunek przeznaczyli w sumie 400 tysięcy złotych. Dofinansowania nie przynosiły pożądanych rezultatów, więc konieczne było podjęcie decyzji o likwidacji.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •