reklama

/>

Irański reżyser w Pińczowie

Irański reżyser w Pińczowie

Tworzenie filmu dla młodego widza to nie lada wyzwanie, tym bardziej jeśli obraz ma przekazać takie wartości jak miłość, tęsknota czy wiara w siebie. Z takim zadaniem zmierzyli się twórcy festiwalu „Kinolub” . W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury dzieci w różnym wieku oceniały produkcje twórców z różnych zakątków świata.

Jednym z filmów festiwalu była irańska produkcja pt. „21 dni później”. Historia chłopca, który marzy o karierze filmowca. Choroba matki sprawia jednak, że musi wybrać pomiędzy pasją a odpowiedzialnością wobec rodziny. „21 dni później” to uniwersalny film o odwadze, poświęceniu i trudnych wyborach. To dramat inspirowany przeżyciami jego twórcy.

- „To historia inspirowana moim życiem. Pięć lat temu na raka zachorowała moja mama i te bardzo złe chwile związane z procesem leczenia sprawiły że w mojej głowie pojawiła się myśl żeby stworzyć film o moich doświadczeniach.” - mówi reżyser filmu Mhamadreza Kheradmandan.

W środę Mhamadreza Kheradmandan spotkał się z dziećmi w trakcie Dni Otwartych Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. To jedna z tych okazji gdzie twórca może sprawdzić reakcję widza.

- „Oglądam mój film razem z dziećmi w kinie i dostaję od nich informację zwrotną co pomaga mi w tworzeniu kolejnych produkcji” - zdradza reżyser Kheradmandan

Wrażliwości na dobre kino można a nawet trzeba uczyć już od najmłodszych lat. Takie jest właśnie założenie festiwalu filmowego „Kinolub”, który w Pińczowie trwa od 5-tego do 8-ego czerwca - informuje Iwona Senderowska, dyrektorka Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury

Festiwal filmowy dla młodych widzów odbywa się w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej.

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •