reklama

reklama

/>

reklama

/>

„Działoszacy” Adama Kocerby grają i śpiewają od 30 lat

„Działoszacy” Adama Kocerby grają i śpiewają od 30 lat

IV Festiwal Muzyki Ludowej „Działoszyckie Lwy” odbył się w niedzielę. Podczas imprezy świętowano jubileusz działalności kapeli „Działoszacy” Adama Kocerby, którzy grają i śpiewają od 30 lat.To muzyka płynąca prosto z serca.  Już po raz czwarty świętokrzyscy artyści ludowi  prezentowali się na 4. Festiwalu Muzyki Ludowej „Działoszyckie Lwy”. Festiwal był również okazją do świętowania jubileuszu kapeli „Działoszacy” Adama Kocerby, którzy grają i śpiewają od 30 lat.

- Bardzo szybko to minęło, był to okres pełen sukcesów różnego rodzaju występów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim - mówi Adam Kocerba, lider kapeli „Działoszacy”.

 „Działoszacy” to ośmiokrotni laureaci Buskich Spotkań z Folklorem, trzykrotnie wygrywali Festiwal "Zagłębie i Sąsiedzi", sukcesy odnosili też na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kapela „Działoszacy” jest wizytówką całej gminy i regionu świętokrzyskiego - podkreśla Zdzisław Leks, burmistrz Działoszyc.

- Ludzie żyją kultura ludową i dlatego oddajemy tym festynem podziękowania i szacunek kapeli „Działoszacy”, ale również chcemy tę muzykę ludową przekazać tym wszystkim, którzy tu przyjeżdżają, a oni przekażą ją przyszłym pokoleniom – mówi Zdzisław Leks, burmistrz Działoszyc.

Kapela „Działoszacy” obecnie występuje w pięcioosobowym składzie. Adam Kocerba gra na akordeonie i harmonii polskiej, w tym roku za działalność artystyczną i propagowanie kultury ludowej został odznaczony Honorową Odznaką Województwa Świętokrzyskiego. Muzyka ludowa nadaje sens mojemu życiu – mówi Adam Kocerba.

Na festiwalu „Działoszyckie Lwy” wystąpiły znane i lubiane kapele ludowe między innymi z Jędrzejowa, Pińczowa, Buska-Zdroju czy Książa Wielkiego. IV Festiwal Muzyki Ludowej w Działoszycach przyciągnął setki mieszkańców, imprezie towarzyszył piknik rodzinny, który zakończyła zabawa taneczna.

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •