reklama

/>

Zaduszki jazzowe w Pińczowie

Zaduszki jazzowe w Pińczowie

Zbliżają się 14. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Festiwal odbędzie się w dniach 3-4 listopada w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Rafał Sarnecki, Sibel Kose, Piotr Rodowicz i Artur Dutkiewicz to nazwiska artystów, których będzie można zobaczyć na scenie.

3 listopada wystąpi Rafał Sarnecki Quintet. Sarnecki to jeden z najbardziej obiecujących gitarzystów młodego pokolenia. Aktualnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku, gdzie studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowych, Johna Bollenbecka.

„Tribute to Tomasz Szukalski” to kolejny koncert pierwszego dnia Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Będzie to hołd zmarłemu w 2012 roku muzykowi - wybitnemu saksofoniście, który koncertował w Pińczowie.

Wystąpią: Artur Dutkiewicz, Adam Kowalewski, Krzysztof Dziedzic i Tomasz Grzegorski. Kwartet w składzie Artur Dutkiewicz – Adam Kowalewski –Krzysztof Dziedzic –  był ostatnim stałym zespołem Tomasza Szukalskiego. Występowali razem przez ponad 10 lat.

Drugi dzień Zaduszkowego grania rozpocznie niezwykle energetyczny koncert Piotr Rodowicz Quartet Mingus Mingus. Muzyka Charles'a Mingus'a doskonale znana fanom jazzu na całym świecie.

Koncert tureckiej gwiazdy jazzu – Sibel Köse zakończy festiwalowe granie. Wokalistka pochodzi z Ankary prezentuje klasyczny styl śpiewania jazzu, utrzymany w tradycji Sary Vaughan, Carmen McRae i Shirley Horn. Śpiewa w kilku językach: tureckim, angielskim, francuskim i portugalskim.

Koncerty to nie jedyne atrakcje tegorocznych Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Wydarzeniem towarzyszącym będzie „Jesienna akademia jazzu” , na którą złożą się warsztaty wokalne i gitarowe dla młodych muzyków. Zapisy trwają do połowy października w PSCK. Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Bilety i karnety są już do nabycia w sekretariacie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •