reklama

reklama

/>

Coraz więcej świadczeń w Samorządowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Pińczowie

Coraz więcej świadczeń w Samorządowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Pińczowie

Dwie nowe pracownie, remont jednego z ośrodków i szereg programów profilaktycznych – to tylko niektóre z inicjatyw realizowanych w 2019 roku przez Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie. Placówka otrzymała też akredytacje do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie podsumowuje 2019 rok. To przede wszystkim dwie ważne inwestycje czyli dwie nowe pracownie: RTG i Fizykoterapii.

Jeszcze w grudniu zakończy się także remont ośrodka zdrowia w Szarbkowie.

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie uczestniczy w programach wykrywania gruźlicy, nowotworów głowy i szyi, są tu także badania układu krążenia.

Do profilaktyki zaliczają się także takie akcje jak „Biała Sobota”, czy „Światowy Dzień Walki z Cukrzycą”.

Przychodnia jako jedna z nielicznych placówek w regionie świętokrzyskim wprowadziła bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców powyżej 45 roku życia.

W tym roku placówka wyposażyła wszystkie podległe sobie przygodnie w automatyczne defibrylatory, które docelowo zostaną umieszczone na zewnątrz budynków.

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, jak większość placówek medycznych w kraju zmaga się z problemem braku kadry lekarskiej. Rozwiązaniem dla placówki może okazać się akredytacja do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie medycyny rodzinnej o którą zabiegał dyrektor lecznicy. Na młodych medyków czekają teraz dwa takie miejsca.

Nowością w pińczowskiej przychodni są także zajęcia fizjoterapii dla Amazonek.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •