reklama

reklama

/>

reklama

/>

Kumulacja talentów na pińczowskiej scenie

Kumulacja talentów na pińczowskiej scenie

Są młodzi, utalentowani i mają wspólne marzenia, chcą aby ktoś dostrzegł ich talent. W sobotę, 8 lutego pasjonaci śpiewu z całego województwa walczyli w Pińczowskim Centrum Kultury o awans do finału kieleckiego konkursu „Scena dla ciebie”.

 Wyłoniono laureatów VI edycji konkursu wokalnego „Otwarta Scena”. 8 lutego, w sobotę na scenie Pińczowskiego Centrum Kultury rywalizowało ze sobą aż 60 wokalistów. Dzieci i młodzież zaskakiwała wyborem repertuaru, emocjonalnym przekazem, a nawet ruchem scenicznym. Niektórzy przyszli tutaj głównie dla zabawy.

- Wszyscy bardzo ładnie śpiewają, ja tutaj przyszłam jedynie dla zabawy, żeby się bawić i zobaczyć swoje oblicze – wyznała Aleksandra Prażuch.

Uczestniczy mierzyli się w czterech grupach wiekowych, Najmłodsi mieli po 9, najstarsi 19-ście lat. W każdej przyznano miejsca na podium oraz wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do Bartka - „chłopaka z gitarą”,  który swoją przygodę z instrumentem rozpoczął 3 lata temu.

- W tamtym roku dotarłem do finału w konkursie na Otwartej Scenie do Kielc oraz występowałem dwukrotnie w programie telewizyjnym „The Voice Kids” – zdradził Bartłomiej Warda.

Wśród uczestników nie tylko Bartłomiej ze sceną miał już do czynienia.

- Śpiewam długo, od dziecka. Na zajęcia do trenera wokalnego, Sławomira Lutniewskiego chodzę od drugiej klasy, więc już jakieś 5 lat jest tego doświadczenia. Na konkursy różne też jeżdżę – „Wygraj w sukces”, tutaj też drugi raz jestem – opowiadał Gracjan Jakubczyk.

Szczególną motywacją dla uczestników było jury, w którym oprócz Iwony Senderowskiej, dyrektor PSCK i Jerzego Gumuły, instruktora muzycznego w Wojewódzkim Domu Kultury, zasiadła Magdalena Paradziej. Pińczowianka jest finalistką programu The Voice of Poland.

- Najważniejsze jest to, żeby mocno dążyć do swoich wyznaczonych celów. Jeżeli kochamy muzykę, lubimy to robić i chcemy to robić przez całe życie, to nie wolno się zniechęcać, nie wolno patrzeć na porażki, tylko się z nich podnosić, iść śmiało, ćwiczyć i realizować swoje pasje – doradzała uczestnikom.

Konkurs odbywa się przy ścisłej współpracy z Domem Kultury Zameczek w Kielcach, gdzie 13 marca odbędzie się finał konkursu „Scena dla Ciebie”. Dla finalistów to nie tylko walka o nagrody rzeczowe, ale też szansa, by ocenić swoje umiejętności na tle konkurencji i być może zostać przez kogoś dostrzeżonym. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •