reklama

reklama

/>

Wzorowa postawa - pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

W czwartek 13 lutego wieczorem pińczowscy policjanci zatrzymali 31-latka kierującego volkswagenem, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. O niebezpiecznej jeździe mężczyzny zaalarmował policjantów czujny uczestnik ruchu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gminy Pińczów grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek przed godziną 19.00 pińczowscy mundurowi otrzymali zgłoszenie od kierowcy, który jadąc trasą prowadzącą od miejscowości Busko –Zdrój do Pińczowa, zauważył podejrzanie zachowującego się kierującego osobowym volkswagenem.

Według informacji miał on często zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zgłaszający cały czas jechał za niemieckim autem, informując jednocześnie policjantów o jego położeniu. Gdy zjechał na parking przed jednym ze sklepów na miejsce dojechali mundurowi.

Siedzący za kierownicą mężczyzna był w takim stanie, że nie mógł o własnych siłach wysiąść z auta. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek w swoim organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Samochód z kolei posiadał liczne uszkodzenia, które mogły być wynikiem różnych kolizji, w tym najeżdżania na krawężniki.


Mieszkaniec gminy Pińczów stracił uprawnienia do kierowania, a w wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sprawdzą też, czy podczas jego jazdy nie doszło do uszkodzeń infrastruktury drogowej lub mienia prywatnego.


Wyrazy wdzięczności należą się czujnemu i odpowiedzialnemu mężczyźnie, który właściwie zareagował na zagrożenie jakie niósł nietrzeźwy kierowca dla innych uczestników ruchu drogowego. Tym razem nie doszło do nieszczęścia, ale trudno zgadnąć co by mogło się wydarzyć gdyby nie ta reakcja.


Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •