reklama

reklama

/>

Nie żyje Krzysztof Marszalik nauczyciel i wychowawca Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie

30 marca w wieku 63 lat odszedł Krzysztof Marszalik nauczyciel i wychowawca Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie. Zasłużony mieszkaniec naszego miasta, wielki miłośnik regionu i ambasador Ziemi Pińczowskiej.

Krzysztof Marszalik był licencjonowanym trenerem I klasy piłki siatkowej, członkiem Federation Internationale Cinema Television Sportifis w Mediolanie, Komitetu Wykonawczego FICTS, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, prezesem Klubu Olimpijczyka „Olimpionik”, wielkim pasjonatem i promotorem Ruchu Olimpijskiego, piłki siatkowej, sportu, pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Turnieju im. Złotej Drużyny Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich. Wiele medali i wyróżnień było uhonorowaniem jego wkładu w promowanie idei olimpizmu oraz piłki siatkowej wśród młodzieży. Do swoich zamierzeń podchodził zawsze w sposób niezwykle profesjonalny. W 2010 roku reprezentacja LO Pińczów była jedną z ośmiu ekip z całego świata zaproszoną do udziału w międzynarodowym Turnieju Szkół, który otwierał Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Mediolan- Włochy. Był to nie tylko sukces sportowy, ale przede wszystkim promocja naszego miasta, także w kolejnych ważnych wydarzeniach. Niezwykłą wartością w podejmowanych przez Pana Krzysztofa inicjatywach było skupianie wokół nich prawdziwych wzorców do naśladowania, co było szczególnie cenne dla młodzieży. Oprócz swojej wielkiej pasji był także zaangażowany w akcję profilaktyczną związaną z leczeniem arytmii serca, inicjatorem powstania i scenarzystą filmu „Ablacja arytmii”, który otrzymał wyróżnienie na 28 Milano International FICTS Festival Mediolan Sport Movies&TV 2010. Dziękujemy mu za pasję, za kolejne wyzwania jakie stawiał sobie i swoim wychowankom, za przekazywanie wiedzy i wartości oraz rozsławianie naszego regionu. Śmierć każdego człowieka umniejsza życie nie tylko drugiej osoby, ale także społeczności, w której mieszkał i pracował. Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny i Najbliższych składa Samorząd Miasta i Gminy Pińczów.


Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów
Zdzisław Woźniak Włodzimierz Badurak

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •