reklama

reklama

/>

reklama

/>

"J@zzowe improwizowanie w sieci"

"J@zzowe improwizowanie w sieci" "J@zzowe improwizowanie w sieci"

Znamy już kadrę instruktorów jacy realizować będą warsztaty w ramach projektu "J@zzowe improwizowanie w sieci" Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wokalistka Agata Kuliś i czołowy gitarzysta młodego pokolenia Szymon Mika poprowadzą warsztaty w sieci.

Warsztaty to jedna z odsłon projektu, który realizuje PSCK. Dodatkowo powstanie także strona internetowa pińczowskich Zaduszek Jazzowych, która promować będzie wyjątkowy dorobek jazzowego grania w Pińczowie.

Agata KULIŚ - warsztaty wokalne

wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jest stypendystką prestiżowej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music. Na swoim koncie ma też stypendium Włoskiego Instytutu Kultury w Rzymie i we Florencji. Współpracowała z krakowskimi festiwalami, tamtejszą operą oraz filharmonią. Jej edukacja muzyczna rozpoczęła się w Krakowie, w Szkole Muzycznej im. Wiechowicza, w klasie fortepianu. Następnie kształciła również głos. Kuliś jest absolwentką i wykładowczynią Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma za sobą koncerty po obu stronach Atlantyku.

Szymon MIKA - warsztaty gitarowe

Jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012) oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Został uznany Nadzieją Roku 2016 według ankiety czytelników magazynu Jazz Forum. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. W latach 2017-2018 brał udział w projekcie Focusyear, przy okazji którego występował u boku takich artystów jak: Dave Holland, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner, Joshua Redman, Avishai Cohen i wielu innych. Na co dzień koncertuje z czołówką polskich muzyków, współtworząc nietuzinkowe projekty.
Nagrał ponad 20 płyt jako lider i sideman. Brał udział w nagraniach muzyki filmowej: "Moje Córki Krowy" (reż. Kinga Dębska) , "Jestem Mordercą" (reż. Maciej Pieprzyca), a także skomponował muzykę do filmu "Kamuflaż" (reż. Aleksandra Świerk).

Warsztaty odbędą się na przełomie września i października i realizowane będą on-line. Nabór na warsztaty ogłoszony będzie w sierpniu na stronie internetowej www.psck.pl.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "J@zzowe improwizowanie w sieci" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

 

źródło: PSCK

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •