reklama

reklama

/>

19 powiatów w Polsce ponownie objętych obostrzeniami - w tym powiat pińczowski

19 powiatów w Polsce ponownie objętych obostrzeniami - w tym powiat pińczowski

W czwartek podczas konferencji prasowej, minister zdrowia przedstawił informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

Wśród 19, które zostały podzielone na grupy "czerwoną" i "żółtą" z regionu świętokrzyskiego na liście o łagodniejszym rygorze znalazł się powiat pińczowski. Wzrost liczby zakażonych mieszkańców był główną przyczyną ponownego przełożenia daty festiwalu "Na Ponidziu Wiosna Trwa". O decyzji władz samorządowych w tej sprawie poinformowano na portalu Urzędu Miasta i Gminy Pińczów we wtorek 4 sierpnia.

W "powiatach czerwonych", czyli tych najmocniej dotkniętych koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia wprowadza obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące gości weselnych do 50 osób. Dla powiatów o żółtym oznaczeniu liczba ta może być większa o połowę.

Poza tym w miejscach najmocniej dotkniętych epidemią w środkach komunikacji miejskiej dostępnych będzie połowa miejsc, obowiązywać ma zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownię, kina i sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywać się mają bez udziału kibiców.

Projekt rozporządzenia ws. przywracania restrykcji dla powiatów z największą liczbą zakażeń resort opublikował w czwartek 6 sierpnia. Ma ono obowiązywać od najbliższej soboty.

Minister Szumowski apelował do mieszkańców całej Polski o otrząśnięcie się z atmosfery, nastroju beztroski i zapowiedział też że od 1 września wprowadzony zostanie obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa.

W czwartek 6 sierpnia w Polsce odnotowano 726 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z tego w regionie świętokrzyskim 30.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •