reklama

reklama

/>

Filmy Andrzeja Barańskiego w kinie samochodowym w Pińczowie

Filmy Andrzeja Barańskiego w kinie samochodowym w Pińczowie Filmy Andrzeja Barańskiego w kinie samochodowym w Pińczowie

„Tabu”, „Dzień wielkiej ryby” i „Księstwo”. Trzy filmy wybitnego reżysera a zarazem Honorowego Obywatela Pińczowa zobaczymy w ramach pierwszej edycji „Stopklatki”- Przeglądu Filmów Andrzeja Barańskiego, która odbędzie się już w ten weekend. Projekcje zrealizowane zostaną plenerowo w formule kina samochodowego. Wstęp wolny.

Prezentowane filmy wyselekcjonowane zostały przez Andrzeja Barańskiego a wprowadzeniem do nich były spotkania z aktorami „w dialogu”, które odbyły się on-line. Rafał Zawierucha, Joanna Brodzik, Bernadetta Machała-Krzemińska to aktorzy, którzy debiutowali w filmach Barańskiego i jak zgodnie podkreślali w rozmowie był to ich najlepszy pierwszy krok w aktorskiej karierze. „To był najpiękniejszy debiut jaki mogłam sobie wymarzyć (…) Jestem osobą z małego miasteczka, bardzo dumną ze swoich korzeni i to, że Andrzej Barański szuka takiego rozwiązania, żeby rozmawiać o najważniejszych ludzkich rzeczach, o przemijaniu, miłości, odrzuceniu, o najważniejszych tematach, przez pryzmat tych małych miejsc, to jest to bardzo moje i bardzo jestem mu za to wdzięczna.” – tak o filmach Barańskiego opowiadała nam Joanna Brodzik.

Jako pierwszy film - 14 sierpnia o godz. 21:00 - będzie można obejrzeć „Księstwo” – film fabularny z 2011 roku, zrealizowany na motywach autobiograficznych powieści Zbigniewa Masternaka: Chmurołap, Niech żyje wolność i Scyzoryk. To obraz Polski lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Pochodzący z biednej, świętokrzyskiej wsi Zbyszek (Rafał Zawierucha) chce wyrwać się do lepszego życia. Ojciec całe życie powtarzał mu, że ich ród wywodzi się z książąt, tylko z biegiem czasu „schłopiał”. Zbyszek nie potrafi odnaleźć się w surowych warunkach rodzinnej wsi, gdzie jest tylko przedmiotem pośmiewiska lub pogardy. Z kolei nie może odnaleźć się też w mieście, którego skomplikowanym wymaganiom nie potrafi sprostać. Jego kariera piłkarska, a później studia prawnicze zostają przerwane.

15 sierpnia będą wyświetlane dwa filmy, pierwszy o godz. 20:30 („Dzień wielkiej ryby”), a drugi o 22:00 („Tabu”).

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z zasadami udziału w wydarzeniu, które opisane zostały w regulaminie kina samochodowego na stronie www.psck.pl.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •