reklama

reklama

/>

Platynowe Lwy dla pińczowianina - Andrzeja Barańskiego

Platynowe Lwy dla pińczowianina - Andrzeja Barańskiego Platynowe Lwy dla pińczowianina - Andrzeja Barańskiego

Pochodzący z Pińczowa reżyser Andrzej Barański otrzymał nagrodę Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Wyróżnienie to przynano artyście podczas gali 45. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Andrzej Barański zdobył uznanie przede wszystkim jako autor filmów fabularnych, lirycznych nacechowanych nostalgią obrazów polskiej prowincji. Spod ręki reżysera wychodzą obrazy wyciszone, refleksyjne, bogate w realistyczne szczegóły, często autobiograficzne, bądź powstałe na podstawie utworów literackich, za którymi stoją czyjeś autentyczne przeżycia.

W dorobku artystycznym pińczowskiego reżysera i scenarzysty znajduje się kilkadziesiąt filmów i spektakli telewizyjnych. Wiele z nich zostało nagrodzonych.

W związku z wydarzeniem swoje gratulacje wyrazili Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak, oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak:

- Ta wspaniała wiadomość jest okazją do wyrażenia słów najwyższego uznania, radości i dumy, jaka nas rozpiera. Jesteśmy zaszczyceni, iż tak wybitny człowiek znalazł się w gronie Honorowych Obywateli Miasta Pińczowa.

- Gratulując tej prestiżowej nagrody Samorząd Miasta i Gminy Pińczów życzy Panu wielu kolejnych mistrzowskich dokonań artystycznych, satysfakcji z pracy twórczej oraz wszelkiej pomyślności.

źródło: pinczow.com.pl 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •