reklama

reklama

/>

Kolejny milion dla Gminy Pińczów

Kolejny milion złotych dla Gminy Pińczów

Gmina Pińczów otrzymała milion złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na pierwszy etap przebudowy Giełdy Rolnej przy ulicy Targowej.

Zakres prac planowo będzie obejmował budowę budynku administracyjno-socjalnego wraz ze wszelkimi przyłączami (sieć wodno-kanalizacyjna, CO, instalacje elektryczne). Powstanie biuro świadczące usługi związane z poszukiwaniem odbiorców upraw rolnym z pominięciem pośredników. Zaplanowano również uzbrojenie podziemne poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej w układzie ciśnieniowym oraz odprowadzenie deszczówki.


- Bardzo dziękujemy Panu Ministrowi Michałowi Cieślakowi za tak miłą wizytę i merytoryczne spotkanie oraz wsparcie naszej gminy i owocną współpracę. Tym bardziej, że milion złotych, na który otrzymaliśmy symboliczny czek, to już kolejne środki, które nasza gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - podkreślał burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak.

W środę 7 kwietnia podpisano umowę na pierwszy etap odwodnienia placu. Wykonawca w ramach umowy otrzyma ponad 400 tysięcy złotych.

W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych w ubiegłym roku Gmina Pińczów otrzymała ponad 4 miliony 870 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom powstał Klubu Seniora Plus w Gackach, przeprowadzono także remont Domu Ariańskiego.

Najwięcej pieniędzy bo 4 miliony złotych przeznaczone zostanie na przebudowę ulicy Przemysłowej w Pińczowie. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa całej nawierzchni, wymiana kanalizacji burzowej, sanitarnej, przebudowa sieci, ale również budowa chodników i parkingów. Na realizację projektu gmina ma czas do 2022 roku.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •