Logo
Wydrukuj tę stronę

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji drogowej Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Poprawa pogody sprawiła, że na drogach tłumnie pojawili się rowerzyści. Niestety niektórzy z nich korzystają z dwóch kółek będąc pod wpływem alkoholu. Stwarza to duże zagrożenie w ruchu drogowym, czego przykładem jest wczorajsze zdarzenie z Pińczowa.

O tym jak groźni na drogach mogą być nietrzeźwi rowerzyści przekonał się wczoraj, w samo południe 28-letni kierowca BMW. Miał pecha, gdyż jego drogę przecinał rowerzysta z promilami, który na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu. 28-latek próbował uciec autem na prawe pobocze ale jednak na nic to się zdało. 48-letni rowerzysta z impetem uderzył w lusterko pojazdu, powodując jego wyrwanie oraz wgniecenia i zarysowania całej lewej strony samochodu.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ponieważ do zdarzenia doszło na drodze w strefie zamieszkania i pojazd nie mógł tam rozwinąć większych prędkości. Rowerzysta na krótki czas trafił jednak do szpitala. Wcześniej policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Dziś 48-latek odpowiedział za swoje zachowanie. Został ukarany wysokim mandatem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. O zagrożeniu jakie spowodował przypominają mu tez siniaki i opuchlizna na twarzy. Dobrze, że skończyło się tylko na nich.

 

Źródło: KPP w Pińczowie

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.