reklama

reklama

/>

Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary

Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary

Najpiękniejsze melodie stworzone przez polskich kompozytorów muzyki filmowej w magicznym, gitarowym wykonaniu. 25 czerwca, na klimatycznym wirydarzu pińczowskiego Belwederu, odbędzie się koncert w wykonaniu mistrzowskiego duetu: Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.

Artyści zaprezentują utwory z płyty „Celuloid - autorskiego projektu, w którym gitarzyści wzięli na warsztat utwory czołowych polskich kompozytorów filmowych. To pierwszy koncert z cyklu „Muzyka w przestrzeni” jaki odbędzie się w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu”.

Koncert odbędzie się 25 czerwca o godzinie 21:00 na wirydarzu pińczowskiego Belwederu. Bezpłatne wejściówki od jutra do odbioru w sekretariacie PSCK. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Nowa przestrzeń jazzu”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenaście razy nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK.

Artur Lesicki to gitarzysta jazzowy i kompozytor. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Herbolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej: m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •