reklama

reklama

/>

 

/>

Jan Jakub Kolski odwiedził Pińczów

Jan Jakub Kolski odwiedził Pińczów Jan Jakub Kolski odwiedził Pińczów

W poniedziałek do Pińczowa przyjechał reżyser Jan Jakub Kolski wraz z osobami, które będą współtworzyć jego najnowszy film "Wariaci". We wtorek od wczesnych godzin porannych, ekipa rozpoczęła dokumentację miejsc, gdzie w czerwcu tego roku będą kręcone ujęcia.

Reżyser Jan Jakub Kolski, Maria Seweryn - scenograf, Maja Kimbar - drugi reżyser, Włodzimierz Kolski, Agnieszka Papiewska - z produkcji filmu wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego wybrali się między innymi na wzgórze Świętej Anny i teren kolejki, oglądali jeden z placów zabaw, osiedle oraz kilka innych lokalizacji. Po terenie więzienia oprowadził gości zastępca dyrektora Zakładu Karnego ppłk Łukasz Trzcina.

O czym będzie nowy film Jana Jakuba Kolskiego?
- Najnowszy obraz jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów to historia Eryka i Karolki - pary złodziejaszków. Poznajemy ich w dniu, w którym wychodzą z więzienia. Pomimo dziwnej relacji starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co z czasem doprowadza do zazdrości, ucieczki w naturę, kolejnych napadów. Wszystko to z miłości. Tylko, że ani on, ani ona nie potrafią szczerze mówić o łączącym ich uczuciu. „Wariaci” to klasyczne kino drogi z tłem kryminalnym - tak o filmie pisze Łódzki Fundusz Filmowy, który przyznał na niego dofinansowanie.

Jan Jakub Kolski to pochodzący z Wrocławia 65-letni reżyser. W 2006 roku za film "Pornografia" otrzymał Złotego Lwa, nagrodę przyznaną za udział w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Nagrodzony też dwiema statuetkami "Orła" przyznawanymi przez Polską Akademię Filmową za filmy "Historia kina w Popielawach" (1999, za najlepszy film) oraz Jasminum (2006, nagroda publiczności).

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •