reklama

reklama

/>

reklama

/>

Przywitali wakacje. Była też bitwa na regionalne smaki KGW

Przywitali wakacje. Była też bitwa na regionalne smaki KGW

Występy lokalnych artystów, konkursy oraz smakołyki. Mnóstwo atrakcji czekało na mieszkańców gminy Kije. W sobotę na terenach rekreacyjno-sportowych przy kasztelańskim zamku odbyło się Muzyczne powitanie wakacji i Piknik z Produktem Polskim.

Działo się, na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Była różnorodna muzyka, występy lokalnych artystów, dobra zabawa, konkursy i smakołyki. Imprezę połączono także z Piknikiem z Produktem Polskim. W sobotę w Kijach przy kasztelańskim zamku odbyło się Muzyczne powitanie wakacji.

Do rywalizacji w ogólnopolskim konkursie „Bitwa regionów” stanęło 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu pińczowskiego. Panie walczyły na noże w smacznym stylu, serwując potrawy charakterystyczne dla swoich miejscowości.

Zwycięska drużyna zaprezentuje powiat podczas etapu wojewódzkiego. Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną tysiąc złotych zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Dzierążni. Jury doceniło przygotowaną przez panie „Kaczką po Dzierąsku”.

Mariusz Bezak, ekspert kulinarny, zaznaczył, że poziom zmagań był bardzo wysoki i komisja miała trudny orzech do zgryzienia wybierając laureatów.

Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Panie chętnie dzielą się przepisami, które są oparte na zdrowych produktach – podkreślił Jacek Toś, dyr. Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •