reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: trujący azbest, Nowa Lewica i drożyzna

Wiadomości Świętokrzyskie: trujący azbest, Nowa Lewica i drożyzna

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał 41 umów z samorządami województwa świętokrzyskiego. Umowy dotyczą utylizację azbestu. Tam gdzie inni dopiero zaczynają, my już podpisujemy umowy mówił prezes kieleckiego WFOŚiGW Ryszard Gliwiński. Istotnie ponad 27 milionów złotych trafiło do gmin w całym regionie, choć nie do wszystkich.

Maciej Gdula, Tomasz Trela i Dariusz Wieczorek, posłowie Nowej Lewicy, odwiedzili w czwartek 16 marca Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Parlamentarzyści rozmawiali z Prezydentem  o obecnych problemach z jakimi mierzą się samorządy w kraju, a także o inicjatywach społecznych, które Nowa Lewica chce zaproponować jako rozwiązania systemowe.

Rząd we wtorek, 14 marca, przyjął projekt ustawy związany z programem Pierwsze Mieszkanie, który przewiduje kredyt ze stałym i niskim oprocentowaniem, do którego dopłaci państwo. M.in. o tym rozmawialiśmy z senatorem PiS Krzysztofem Słoniem w programie Kwadrans Polityczny. Teraz krótki fragment, całość po Wiadomościach Świętokrzyskich.

Z inicjatywy Wojciecha  Ślefarskiego Wójta Gminy Zagnańsk w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Krukiem poliglotą, autorem książki „Języki obce w karierze polskich prezesów, dyplomatów i mistrzów świata” oraz z Moniką Życińska bohaterką jednego z rozdziałów, a zarazem mieszkanką gminy Zagnańsk.

Drożyzna i poziom inflacji to częsty temat poruszany przez Polaków. Takiego wzrostu cen żywności, paliwa czy rachunków za prąd, gaz i wodę nie zanotowaliśmy w kraju od ponad  25 lat. Sonda  jaką przeprowadziliśmy na ulicach Kielc wyraźnie wskazuje, że mieszkańcy są zaniepokojeni obecną sytuacją. Zapytani o podwyżki odpowiadają zatroskani i mówią, tak źle jeszcze nie było!

Rok 2023 ma aż trzech patronów. Jednym z nich jest Wisława Szymborska. Z tego też powodu Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej przygotowało dwugodzinne warsztaty dla młodzieży. O szczegółach opowiada dyrektor placówki Grzegorz Bień.


Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych