reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: CIMIC Award of Excellence, Baranówek , Wiosna ach to Ty

Wiadomości Świętokrzyskie: CIMIC Award of Excellence, Baranówek , Wiosna ach to Ty

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia nagrody CIMIC Award of Excellence dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego jako docenienie współpracy cywilno  – wojskowej. Żadna instytucja w Polsce nie może się pochwalić podobnym wyróżnieniem.

Przed Urzędem Miasta w Kielcach, mieszkańcy Baranówka  protestowali przeciwko przygotowywanemu na ich prośbę Planowi Zagospodarowania Przestrzennego. W zamierzeniu mieszkańców plan ten miał przeciwdziałać zabudowie dzielnicy domków jednorodzinnych blokami, na co notorycznie zgadza się Ratusz. Protest przyniósł zamierzony efekt, bo już po kilku godzinach magistrat wydał komunikat.

Jeszcze tylko do czwartku można oglądać wystawę „Skarżysko w PRL-u”, która zagościła w murach II LO im. Adama Mickiewicza. Ponad 1000 eksponatów i 60 archiwalnych zdjęć młodzieży pozwala przybliżyć czasy słusznie minione, a starszej grupie zwiedzających, pozwala jak sądzimy,  poczuć nutkę nostalgii i refleksji nad i zmianami w życiu codziennym.

Mamy wreszcie wiosnę. Ruszamy z nową energią i zapałem. Pozbywamy się ciężkich, krępujących ruchy ubrań, a przyroda budzi się do życia. Zapytaliśmy kielczan czy czują aurę wiosny i czy ma ona wpływ na samopoczucie.

W poszukiwaniu wiosny zaglądamy teraz do Końskich. Choć aura nieco deszczowa, przedszkolaki z Końskich, wspólnie z pracownikami Miejsko-Gminnego Domu Kultury i Urzędu Miasta przepędzili zimę i przywitali wiosnę. Po raz kolejny przedszkolaki udowodniły, kto sprawuje faktyczną władzę w mieście.

Pozostańmy jeszcze w klimacie wiosny. Patrycja Gruszczyńska  odwiedziła dzieci z klasy IA w Szkole Podstawowej nr 13 w Kielcach. Razem z dziećmi sprawdzała jak można obchodzić pierwszy dzień wiosny.

Kilkaset osób obejrzało rekonstrukcję Bitwy pod Grochowiskami. Wiekopomne starcie wojsk powstańczych z armią carską miało miejsce 18 marca 1863 roku i przyniosło zwycięstwo polskim oddziałom dowodzonym przez gen. Mariana Langiewicza. Równe 160 lat później mieszkańcy regionu uczcili pamięć tamtych bohaterów podczas uroczystości zorganizowanej przez Gminę Pińczów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych