reklama

reklama

 

/>

Gdzie do szkoły po podstawówce?

Gdzie do szkoły po podstawówce?

 W środę 29. marca w jędrzejowskim Centrum Kultury odbyła się Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych. Wydarzenie wystartowało o godzinie 10:00. Udział w przedsięwzięciu wzięli między innymi uczniowie, dyrekcja a także samorządowcy z trzech powiatów: włoszczowskiego, pińczowskiego i jędrzejowskiego.

Celem Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych było ułatwienie wyboru szkoły dla młodzieży kończącej edukację podstawową. Wszystkich zgromadzonych powitał starosta jędrzejowski Paweł Faryna.

Następnie odbyła się jedna z trzech debat uczniowskich, podczas której uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie rozważali wady i zalety pomiędzy wyborem liceum a technikum. Po skończonej debacie publiczność za pomocą telefonów komórkowych wybierała, które argumenty do nich bardziej przemawiały: technikum czy liceum. O to jak głosowano, zapytaliśmy obecnych na giełdzie uczniów.

Kolejną częścią wydarzenia była prezentacja stoisk poszczególnych szkół, przyszli absolwenci podstawówek mieli okazję zapoznać się z ich ofertami. Można było zobaczyć ulotki promujące daną szkołę, zaznajomić się z efektami prac starszych kolegów, a nawet spróbować deserów przygotowanych przez uczniów z klas gastronomicznych.

Mamy nadzieję, że Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych pomogła wielu niezdecydowanym w wyborze. Czy takie wydarzenia są potrzebne? Na to pytanie odpowiedzieli nam niektórzy dyrektorzy szkół obecni na przedsięwzięciu.

Więcej w materiale wideo.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych