reklama

reklama

/>

Ośrodek Sportu i Rekreacji na finiszu

Ośrodek Sportu i Rekreacji na finiszu

Do 15 grudnia wykonawca ma oddać gotowy kompleks Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie. Zarówno burmistrz, jak i wykonawca zapewniają, że prace zostaną ukończone w terminie. Amfiteatr, domki kempingowe, czy skatepark - to tylko niektóre z atrakcji nowego OSIR-u. W sumie buduje się tu 27 nowych obiektów.

W nowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pińczowie prace przebiegają wyjątkowo ekspresowo. W ubiegłym roku, w grudniu, przekazano plac budowy. Do tej pory m.in. zmodernizowano już muszlę koncertową z widownią na ponad 600 miejsc, wybudowano boiska wielofunkcyjne, boiska do piłki plażowej, zrobiono remont stadionu.

- Tutaj jest bardzo dużo obiektów do wykonania, około 27. Na chwilę obecną jesteśmy w ponad 60% zaawansowaniu prac - poinformował Jacek Mruk, kierownik budowy.

Jest to jedna z ważniejszych inwestycji miasta. Kompleksowe miejsce wypoczynku i relaksu dla mieszkańców, ale również dla turystów województwa świętokrzyskiego.

- Głównie chodzi nam o mieszkańców Pińczowa, ale również o gości, których do Pińczowa zapraszamy – dodał Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów.

Nowo powstający Ośrodek Sportu i Rekreacji znajduje się obok zalewu pińczowskiego, na terenie którego również prowadzone są prace odwadniające. Przez niecały rok prac budowlanych wykonawca natrafił na kilka utrudnień.

Przebudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji to odrębne zadanie inwestycyjne, realizowane za 8,5 miliona złotych w ramach Programu Regionalnego-Narodowa Strategia Spójności, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Kompleks OSIR-u dopełnią nowe drogi dojazdowe i parkingi, a cały obiekt zostanie ogrodzony i otrzyma monitoring.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •