reklama

reklama

/>

Mieszkań socjalnych wciąż za mało

Mieszkań socjalnych wciąż za mało

Mieszkania socjalne na terenie Pińczowa uratowały sytuację wielu rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Po roku kolejne rodziny znalazły się na liście oczekujących na mieszkanie socjalne lub komunalne. Nasza telewizja odwiedziła mieszkańców ul. Grodziskowej w Pińczowie.

4 budynki o całkowitej powierzchni blisko 550 m kw to 20 mieszkań socjalnych, które pińczowianie w trudnej sytuacji materialnej otrzymali od miasta i gminy. Wokół budynków zagospodarowany został przylegający teren, na którym powstały parkingi, chodniki i komórki lokatorskie dla każdego mieszkańca.

- W ramach tej inwestycji lokale, które zostały oddane do użytku, były zupełnie nowe urządzone w sposób tradycyjny, przystosowany dla rodzin z małymi dziećmi i osób samotnych – powiedział Jacek Zarański z Urzędu Miasta i Gminy Pińczów.

W czterech budynkach jest łącznie 18 mieszkań o pow. 24 m kw i 2 mieszkania o pow. 40 m kw. Każde z nich posiada mały korytarz, kuchnię z piecem węglowym, łazienkę z toaletą oraz jeden lub dwa pokoje w zależności od metrażu mieszkania. Mieszkańcy doceniają przede wszystkim warunki, jakie zastali w nowo wybudowanych lokalach.

- Zastałam tu bardzo dobre warunki. Jestem zadowolona – mówi pani Maria, mieszkanka Pińczowa.

W momencie przekazania inwestycji mieszkania były całkowicie wykończone, jednak nieumeblowane. Dla potrzebujących miasto i gmina udzieliły dodatkowej pomocy. Na liście oczekujących na mieszkania socjalne bądź komunalne jest wiele kolejnych rodzin. Burmistrz Pińczowa ma w planach następne tego typu inwestycje.

- W tym roku planujemy kompletowanie dokumentacji technicznej na remont budynku socjalnego – dodał burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak.

Aby otrzymać mieszkanie socjalne należy złożyć wniosek o przydział lokalu socjalnego lub komunalnego. Specjalna komisja zadecyduje, czy dana osoba znajdzie się na liście oczekujących, czy też nie. Jedynym kryterium jest dochód, który w przypadku ubiegania się o mieszkanie socjalne nie może przekroczyć 337,78 zł, a w przypadku mieszkania komunalnego 675, 56 zł.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •