reklama

reklama

/>

56 milionów z UE trafiło do samorządów województwa świętokrzyskiego

W Filharmonii  Świętokrzyskiej podpisano 21 umów na dofinansowanie projektów ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.Tym razem samorządy sięgnęły po wsparcie na projekty z zakresu rewitalizacji obszarów miejskich i wiejskich, strategii  niskoemisyjnej, wsparcia zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej oraz poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym.
Tym razem po pieniądze z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego sięgnęło 21 samorządów.

Czytaj dalej...

RCB: w sobotę utonęło osiem osób

W sobotę utonęło osiem osób – poinformowało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji zanotowała 185 zgonów w wyniku utonięcia.

W sobotę utonęła rekordowa liczba ośmiu osób, z których połowa zginęła na Wybrzeżu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że do utonięć doszło w miejscowościach w województwach: pomorskim (Kąty Rybackie, Krynica Morska, Gdańsk i Władysławowo), podlaskim (Suraż), opolskim (Obrowice), wielkopolskim (Anastazewo) i w lubelskim – Krasnobród.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, żeby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, aby wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

RCB przestrzega także, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika.

Źródło:PAP

Czytaj dalej...

Artur Dutkiewicz z muzyką świata w Pińczowie

Utwory inspirowane muzyką świata w wykonaniu ambasadora polskiego jazzu i Pińczowa – Artura Dutkiewicza wybrzmią na wirydarzu w ramach kolejnego koncertu z cyklu „Jazz w przestrzeni”. Recital odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 20.30 i obok samego koncertu będzie także okazją do spotkania i rozmowy z artystą. Wstęp wolny.

Czytaj dalej...

Tusk przyznaje się do błędu ws. podniesienia wieku emerytalnego i obiecuje utrzymanie 500 plus

P.o. przewodniczącego PO Donald Tusk przyznał w niedzielę, że podniesienie wieku emerytalnego "na zasadzie przymusu" było błędem. Zapewnił też o konieczności utrzymania programu 500 plus, skrytykował Kościół Katolicki i zarzucił PiS szkodzenie tej instytucji. Zapowiedział rozmowy z partnerami z KO.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •