reklama

reklama

/>

Uczniowie III LO w szpitalu powiatowym zdobywają praktykę

Uczniowie III LO w szpitalu powiatowym zdobywają praktykę

Uczniowie III Liceum im. Stanisława Staszica w Skarżysku rozpoczęli praktyki w Szpitalu Powiatowym. Młodzi ludzie zgodnie przyznają, że tego typu możliwości zwiększają ich wiedzę i pozwalają na jej konfrontację z praktyką. Zobaczmy, czego licealiści mogą nauczyć się w trakcie wizyt w szpitalu.

W III Liceum im. Stanisława Staszica w Skarżysku uczniowie mają do wyboru kilka klas o różnych specjalnościach. Jedną z nich jest klasa biomedyczna z lecznictwem szpitalnym. Rok szkolny wprawdzie się zakończył, ale w wakacje jest dobra okazja ku temu, żeby sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w praktyce.

- W związku z tym, że uczniowie w ciągu roku szkolnego zdobywali wiedzę teoretyczną, dziś mogą dokonać konfrontacji teorii z praktyką. Chcemy pokazać tym młodym ludziom, jak bardzo satysfakcjonujące jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego - podkreśla Anna Zep, pielęgniarka koordynująca.

Grupa piętnastu uczniów liceum odbywa właśnie praktyki w szpitalu powiatowym w Skarżysku, gdzie pod okiem wykwalifikowanych specjalistów może obserwować chociażby operacje. W ciągu roku szkolnego licealiści uczyli się w ramach lecznictwa szpitalnego m.in. o systemie kształcenia kadry medycznej, prawach pacjenta, monitorowaniu stanu pacjenta, zdobyli także podstawową wiedzę z zakresu badań diagnostycznych. Uczniowie przyznają, że możliwość wzięcia udziału w praktykach to cenne doświadczenie.

- Wszystko tu jest ciekawe, możemy zobaczyć, jak wygląda tutaj praca od wewnątrz. Właśnie teraz jesteśmy na bloku operacyjnym, będziemy patrzeć, jak odbywają się operacje. Dotychczas nie miałam okazji czegoś takiego doświadczyć, tylko na filmach, ale to nie ma w ogóle porównania - mówi Monika Orłowska, uczennica liceum.

Uczniowie w trakcie praktyk zapoznają się z pracą praktycznie wszystkich szpitalnych oddziałów. Jedno jest pewne – to dobry test dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą studiować medycynę, stomatologię, farmację, czy inny związany z lecznictwem kierunek.

W klasie są jeszcze wolne miejsca na kolejny rok szkolny.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •