reklama

reklama

/>

Rusza letni konkurs dla krwiodawców

Rusza letni konkurs dla krwiodawców

Właśnie rusza ósma edycja letniego konkursu dla krwiodawców. Osoby, które od 1 lipca do 30 września oddadzą krew w skarżyskim oddziale terenowym RCKiK, mieszczącym się przy ulicy Szpitalnej 1, będą brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Prezydent Skarżyska, Konrad Krönig funduje trzy nagrody, pozostali fundatorzy – po jednej dla mieszkańców swoich gmin.

Letni konkurs dla krwiodawców stał się już tradycją. Od ośmiu lat osoby oddające krew w wakacje, biorą udział w losowaniu nagród fundowanych przez prezydenta Skarżyska Kamiennej i włodarzy sąsiednich gmin. Konkurs ma zachęcać mieszkańców powiatu skarżyskiego i okolic do honorowego oddawania krwi, ma także pomóc w zapewnieniu dostatecznej ilości leków krwiopochodnych dla leczenia chorych w szpitalach województwa świętokrzyskiego.

- Zachęcam wszystkich państwa do oddawania krwi, zwłaszcza teraz, w okresie wakacji, w którym jest na to największe zapotrzebowanie. Cieszę się, że do konkursu włączyli się włodarze pozostałych ościennych gmin - podkreśla prezydent Konrad Krönig.

W tegorocznej, ósmej edycji konkursu nagrody otrzyma 8 wylosowanych osób spośród tych, które od 1 lipca do 30 września oddały krew w skarżyskim oddziale przy ulicy Szpitalnej. Nagrody dla mieszkańców swoich gmin fundują: burmistrz Suchedniowa, wójt Skarżyska Kościelnego, wójt Bliżyna, wójt Łącznej, wójt Mirca. Prezydent Skarżyska-Kamiennej ufunduje trzy nagrody: jedną dla kobiety – mieszkanki Skarżyska-Kamiennej, jedną dla mężczyzny – mieszkańca Skarżyska-Kamiennej i jedną dla osoby, która mieszka poza powiatem skarżyskim (ta nagroda ma dodatkowo zachęcać mieszkańców dalszych miejscowości, w których nie ma terenowego punktu krwiodawstwa, do oddawania krwi w oddziale w Skarżysku).

- Fundatorami nagród są te same urzędy, które były w zeszłym roku. Bardzo się cieszymy z tego powodu, bo jest to miła i dodatkowa zachęta dla osób, które oddają krew, mają tę empatię, że chcą pomóc innym ludziom - mówi Andrzej Choma, kierownik skarżyskiego oddziału RCKiK.

Losowanie odbędzie się w październiku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •