reklama

reklama

/>

reklama

/>

Skarżysko biegową stolicą Polski

Skarżysko biegową stolica Polski

Już w najbliższą sobotę Skarżysko stanie się biegową stolicą kraju. W XV Jubileuszowym Półmaratonie Wtórpol 2015 organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby uczestników. Do wygrania będzie samochód osobowy, a to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Celem imprezy jest popularyzacja biegów masowych, jako jednej z form zdrowego stylu życia, integracja osób aktywnych ruchowo, promocja miasta i powiatu skarżyskiego oraz regionu świętokrzyskiego.

Uczestnicy "Półmaratonu Wtórpol" będą mieli do pokonania w czasie trzech godzin dystans 21,096 km (dwie pętle po 10,548 km). Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach i klasyfikacjach czekają nagrody finansowe oraz koszulka, poczęstunek, pamiątkowy medal za ukończenie biegu. W całej imprezie organizatorzy przewidują udział ok. 1000 uczestników. Wśród startujących będą biegacze z Kenii, Etiopii, Bułgarii, Włoch, Węgier, Ukrainy, Białorusi.

Organizatorem Półmaratonu jest Tomasz Wąsowski, współorganizatorami - Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej i Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej przy współudziale: Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej, Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej, Ośrodka Wypoczynkowego "REJÓW". Patronat honorowy objął Prezydent Miasta, Konrad Krӧnig.

XV Półmaraton Wtórpol poprzedzi Minipółmaraton, czyli bieg na dystansie 2 km i 10 m. Bieg ten będzie miał charakter bardziej rekreacyjny niż zawodniczy, a wystartować w nim może każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Start w minipółmaratonie rozpocznie się o godz. 11.00. Na uczestników czekają okolicznościowe koszulki biegowe zgodnie z kolejnością zgłoszeń (do wyczerpania). Zapisy przyjmowane będą w dniu biegu w biurze zawodów w godzinach od 8.30 do 11.00. Zapraszamy całymi rodzinami do miłego spędzenia czasu w plenerze.

Imprezie towarzyszyć będą także "Mistrzostwa Polski par małżeńskich" - w tych zawodach mogą startować małżonkowie, którzy złożą oświadczenie, że pozostają w związku małżeńskim. Tu liczy się czas łączny małżonków. Zwycięża para z najlepszym czasem łącznym. Dla pierwszych 3 par małżeńskich organizator przewiduje nagrody rzeczowe.

Na uczestników biegu biorących udział w Półmaratonie Wtórpol czeka dodatkowy konkurs, w którym główną nagrodą do wygrania jest samochód osobowy oraz dwie dodatkowe nagrody - tablet i pobyt weekendowy w Hotelu Binkowski. Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy ukończyć bieg w regulaminowym czasie oraz poprawnie wypełnić kupon zgłoszeniowy.

Źródło: Starostwo powiatowe w Skarżysku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •