reklama

reklama

/>

Zaczęło się niewinnie

Zaczęło się niewinnie

Niedzielny poranek zapowiadał się bardzo obiecująco. Czyste niebo i wysoka temperatura zachęcały do zaplanowania tego dnia na świeżym powietrzu. Niestety plany trzeba było bardzo szybko zweryfikować. Już około 10:30 niebo nad Skarżyskiem zrobiło się ciemne, a kolejne kilka godzin dokonało takich zniszczeń w naszym mieście, że najstarsi skarżyszczanie nie pamiętają takich ulew. Skarżysko stanęło w wodzie.

Ludzie przecierali oczy ze zdziwienia. Po kilkunastu minutach intensywnej ulewy ulice Skarżyska zmieniły się w wartkie potoki. Ulice Piłsudskiego, Norwida, Armii Krajowej, Niepodległości, a także trasa S7 znalazły się pod wodą. Powołany został Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego na czele którego stanął starosta Michał Jędrys. Od samego początku ulewy terenem, najbardziej zagrożonym zalanie, ze względu na mnogość sklepów, okazał się plac przed na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Paryskiej. To właśnie w tym miejscu powstało centrum, w którym rozdawano miedzy innymi worki z piachem. Straż Pożarna i Straż Miejska miały pełne ręce roboty.

Również na obrzeżach Skarżyska doszło do podtopień i zalania dróg. Mimo, że wykonawca ulicy Kopernika zapewniał na naszej antenie, że w tym miejscu nie będzie już podtopień. Wczorajsza sytuacja zadała kłam temu stwierdzeniu. Bardzo szybko rowy melioracyjne zapełniły się wodą, a okoliczne łąki przekształciły się w jeziora. Ludzie pomagali sobie nawzajem. Przez dwie godziny ulica Kopernika była nieprzejezdna.

Prognozy na nadchodzące dni są obiecujące. Synoptycy obiecują poprawę pogody i przede wszystkim ciepłe, słoneczne dni, co niewątpliwie pozwoli na osuszenie wszystkich szkód.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •