Logo
Wydrukuj tę stronę

Zaczęło się niewinnie

Zaczęło się niewinnie

Niedzielny poranek zapowiadał się bardzo obiecująco. Czyste niebo i wysoka temperatura zachęcały do zaplanowania tego dnia na świeżym powietrzu. Niestety plany trzeba było bardzo szybko zweryfikować. Już około 10:30 niebo nad Skarżyskiem zrobiło się ciemne, a kolejne kilka godzin dokonało takich zniszczeń w naszym mieście, że najstarsi skarżyszczanie nie pamiętają takich ulew. Skarżysko stanęło w wodzie.

Ludzie przecierali oczy ze zdziwienia. Po kilkunastu minutach intensywnej ulewy ulice Skarżyska zmieniły się w wartkie potoki. Ulice Piłsudskiego, Norwida, Armii Krajowej, Niepodległości, a także trasa S7 znalazły się pod wodą. Powołany został Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego na czele którego stanął starosta Michał Jędrys. Od samego początku ulewy terenem, najbardziej zagrożonym zalanie, ze względu na mnogość sklepów, okazał się plac przed na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Paryskiej. To właśnie w tym miejscu powstało centrum, w którym rozdawano miedzy innymi worki z piachem. Straż Pożarna i Straż Miejska miały pełne ręce roboty.

Również na obrzeżach Skarżyska doszło do podtopień i zalania dróg. Mimo, że wykonawca ulicy Kopernika zapewniał na naszej antenie, że w tym miejscu nie będzie już podtopień. Wczorajsza sytuacja zadała kłam temu stwierdzeniu. Bardzo szybko rowy melioracyjne zapełniły się wodą, a okoliczne łąki przekształciły się w jeziora. Ludzie pomagali sobie nawzajem. Przez dwie godziny ulica Kopernika była nieprzejezdna.

Prognozy na nadchodzące dni są obiecujące. Synoptycy obiecują poprawę pogody i przede wszystkim ciepłe, słoneczne dni, co niewątpliwie pozwoli na osuszenie wszystkich szkód.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.