Sprzęt dla niepełnosprawnych przekazany nieodpłatnie

Sprzęt dla niepełnosprawnych przekazany nieodpłatnie

Wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Skarżysku, podczas konferencji prasowej dokonano prezentacji sprzętu rehabilitacyjnego, który na rzecz Stowarzyszenia przekazał prywatny darczyńca z Niemiec. Wartość przekazanego sprzętu wynosi milion złotych.

Prezentacji sprzętu dokonała prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Danuta Janiec. Sprzęt uwidoczniony był również na zdjęciach, bo nie sposób było wszystkiego zaprezentować na placu przy siedzibie Stowarzyszenia. Jak zwróciła uwagę Danuta Janiec, sprzęt nie jest nowy, był używany, ale nie jest w ogóle zniszczony. Może służyć jeszcze wielu potrzebującym osobom. Sprzęt dotarł do Skarżyska w połowie czerwca, a przekazany został przez Waltera Matta. Właśnie on od ponad 30 lat pomaga chorym i niepełnosprawnym w Polsce. Organizuje transporty sprzętu dla niepełnosprawnych z Niemiec do Polski. (zobacz video).

Stowarzyszenie już od dłuższego czasu  planowało uruchomienie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego zaopatrzenia ortopedycznego i medycznego. O tych planach dowiedział się ze strony internetowej organizacji Walter Matt, który nawiązał kontakt ze Stowarzyszeniem i zadeklarował swoją pomoc. Jak mówi prezes Stowarzyszenia jego członkowie doszli do wniosku, że nie ma sensu całego sprzętu trzymać w wypożyczalni, bo wówczas nie byłby on w pełni wykorzystywany, dlatego wczoraj podczas prezentacji sprzętu zachęcono wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe z terenu powiatu sprawujące pomoc i opiekę dla niepełnosprawnych by zgłosili się do Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i również z tego sprzętu mogły skorzystać. Sprzęt o którym mowa to m.in. wózki elektryczne i inwalidzkie, materace, podnośniki wannowe.

Na wczorajszej konferencji obecny był również poseł PiS Andrzej Bętkowski, który pomógł w zorganizowaniu przejazdu TIR-a z Niemiec do Polski wypełnionego wspomnianym sprzętem. Instytucje zainteresowane otrzymaniem sprzętu rehabilitacyjnego proszone są o kontakt z przedstawicielami Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Skarżysku.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się przy ulicy Kościuszki 38. Kontakt telefoniczny (41) 251 59 64.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •