Logo
Wydrukuj tę stronę

Odpowiedzą za włamanie

Skarżyscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w wieku od 27 do 37 lat podejrzewanych o włamanie do jednej z firm na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego. Nieznani sprawcy na jednej z ulic miasta włamali się do budynków po byłej firmie. Łupem włamywaczy padły m. in. elementy metali kolorowych, baterie umywalkowe oraz 100 litrów oleju transformatorowego. Właściciel oszacował straty na kwotę 30 tyś. złotych. Drobiazgowa praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo.

Sprawcami okazali się mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej w wieku 27, 30 i 37 lat. Dwaj starsi byli już w przeszłości notowani za inne przestępstwa kryminalne. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli nożyce do cięcia metalu, które prawdopodobnie wykorzystywali sprawcy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 1200 złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im grozić nawet 10 lat spędzone w więzieniu. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.