reklama

reklama

/>

reklama

/>

Tytuł ''Szpital przyjazny dziecku'' trafił do skarżyskiej placówki

Tytuł ''Szpital przyjazny dziecku'' trafił do skarżyskiej placówki

Skarżyski szpital otrzymał tytuł „Szpitala przyjaznego dziecku”. Tytuł przyznał Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią. Podobny tytuł szpital otrzymał kilka lat temu. Ponowna ocena pracy personelu medycznego pozwoliła przyznać ten tytuł na kolejne 4 lata, do 2017 roku. Pracownicy oddziałów ginekologiczno – położniczego i noenatologii są dumni z sukcesu.

Przyznają, że kosztowało ich to dużo pracy – głównie z matkami, tuż po porodzie. Szpital w Skarżysku jest jednym z tych, który świeżo upieczone mamy zachęca do karmienia piersią. Umożliwia to zdrowy rozwój dziecka, samej matce ułatwia również powrót do codziennego życia po porodzie. O zaletach karmienia piersią mówi przed naszą kamerą January Lewandowski - lekarz ginekolog (zobacz wideo).

Wczoraj wyróżnienie wręczył pracownikom szpitala dyrektor placówki. Uzyskanie takiego tytułu to trudne zadanie, to nie jest formalność. Pracownicy szpitala są obserwowani i oceniani cały czas. Wynik skarżyskiego szpitala był jednym z najlepszych.

O pracy nad uzyskaniem tytułu w materiale video mówią: Wioletta Węgrzyn - kierownik działu neonatologii i Anna Korzeniowska - pielęgniarka koordynująca działu neonatologii. Mamy przebywające na oddziale są zadowolone z opieki i chwalą prace pracowników szpitala.Jedną z nich, która wypowiedziała się przed naszą kamerą jest Magdalena Kanclerz.

Warto dodać, że działalność działu neonatologii możliwa jest również dzięki sprzętowi dostarczanemu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niebawem do skarżyskiego szpitala z fundacji Owsiaka trafi nowoczesny respirator. Skarżyskiemu szpitalowi i wszystkim jego pracownikom gratulujemy takiej oceny.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •