reklama

/>

„Współpracuj z nami - rozwijaj swoją firmę”

„Współpracuj z nami - rozwijaj swoją firmę”

W środę w patio Miejskiego Centrum Kultury odbyło się ostatnie z cyklu spotkań informacyjno-konsultacyjnych pod hasłem „Współpracuj z nami - rozwijaj swoją firmę” . Jednym z punktów wydarzenia było zaprezentowanie statystyk dotyczących bezrobocia.

Cykl spotkań „Współpracuj z nami – rozwijaj swoją firmę” zakończono w styczniu. Akcja informacyjno – konsultacyjna skierowana była przede wszystkim do przedsiębiorców i pracodawców z terenu powiatu skarżyskiego. O tym rozmawiano w Bliżynie, łącznej, a ostatnio w Skarżysku – Kamiennej. Organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy przy współpracy z poszczególnymi gminami. Jednym z punktów spotkania była też analiza statystyk dotyczących bezrobocia. A tu odnotowano spory spadek.

- Faktem jest, że na terenie miasta obecnie bezrobocie wynosi około 3 tysięcy osób. Jest to spadek w stosunku do poprzedniego roku o około tysiąc – stwierdza dyrektor PUP, Roman Białek.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig ten spadek przypisuje m.in. dobrej współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, ale i pojawiającymi się nowymi przedsiębiorstwami w mieście.

- Myślę, że z jednej strony jest to efekt naszych działań jako skarżyskiego samorządu. Chodzi mi tutaj o przyciąganie inwestorów. Przypomnę, że pojawiło się co najmniej kilku, którzy zatrudnili po kilkadziesiąt osób. Udało się tez zaktywizować lokalnych przedsiębiorców, zachęcić do tego, by kupowali tereny w mieście i zwiększali zatrudnienie – mówi prezydent.

O kolejnych czynnikach wpływających na spadek bezrobocia mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Roman Białek. Wymienia m.in. koniunkturę gospodarczą i środki zewnętrzne dostępne w pośredniaku w minionym roku.

Na koniec grudnia stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 15,5 proc., w województwie 8,8 proc., w kraju 6,6 proc.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •