reklama

/>

Doceniony za wyjątkową postawę

Doceniony za wyjątkową postawę

O tym zdarzeniu nie zrobiłoby się głośno, gdyby nie sąsiad, którzy poinformował dyrekcję I liceum o bohaterskim czynie jednego z uczniów. Bartosz Janowski uratował kobietę z płonącego domu i za to dziękowano mu we wtorek w siedzibie skarżyskiej Straży Pożarnej.

Chodzi o zdarzenie z drugiego lutego, które opisywaliśmy na naszym portalu.

- Na miejscu zdarzenia okazało się, że do pożaru doszło z powodu świeczki, którą mieszkanka postawiła w oknie z okazji święta Matki Boskiej Gromnicznej. Świeczka została strącona prawdopodobnie przez kota, od płomienia zajął się tapczan. W momencie, kiedy kobieta zorientowała się w sytuacji, ognia już było za wiele, a całe pomieszczenie było zadymione. Próbowała samodzielnie ugasić pożar, ale kiedy straż przyjechała na miejsce, kobieta była już na zewnątrz – mówił rzecznik PSP w Skarżysku – Kamiennej.

Dopiero później okazało się, że historia mogła skończyć się inaczej, gdyby nie Bartosz Janowski, uczeń „Erbla”.

- Po prostu znalazłem się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Pomogłem pani wydostać się z domu, w którym był pożar, sama nie była w stanie – stwierdza.

Bartek sam nikogo nie informował, o zdarzeniu dyrekcji liceum opowiedział jego sąsiad. Tak wiadomość dotarła też do strażaków, a także do samorządowców i postanowiono szczególnie Bartoszowi pogratulować i docenić jego postawę.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •