reklama

/>

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w regionie świętokrzyskim

Pierwsze spotkanie prezesa Rady Ministrów z mieszkańcami i działaczami Prawa i Sprawiedliwości odbyło się w Kieleckim Centrum Kultury.

Premier mówił m.in. o zrównoważonym rozwoju regionów. Województwo świętokrzyskie jak zapewnił, może liczyć na rządowe wsparcie w modernizacji i budowie dróg lokalnych. Premier obiecał też, że remont mostu w Sandomierzu na Wiśle znajdzie się w programie - budowy 21 mostów w całej Polsce. Premier przedstawił również założenia programu "Piątka Morawieckiego", nie brakowało też akcentów z życia prywatnego. Prezes Rady Ministrów wspomniał o swoich związkach z regionem świętokrzyskim, jego przodkowie mieszkali w okolicach Morawicy, uczestnicy spotkania mogli się również dowiedzieć, że cała kancelaria premiera pije kawę i herbatę z filiżanek wyprodukowanych w Ćmielowie.

Następnie premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności. 12 maja przypada 83. rocznica śmierci marszałka. Wiązanki kwiatów prezes Rady Ministrów złożył również przed kielecką Bazyliką Katedralną pod tablicami upamiętniającymi śp. Lecha i Marię Kaczyńskich oraz Przemysława Gosiewskiego.

Kolejnymi przystankami Mateusza Morawieckiego na trasie po regionie były spotkania w Piotrkowicach i w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

To druga wizyta Mateusza Morawieckiego w regionie świętokrzyskim, ale pierwsza w roli premiera. Spotkanie Prezesa Rady Ministrów z mieszkańcami i działaczami PiS, to kolejny element kampanii „Polska jest jedna”. Przedstawiciele rządu i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości odwiedzają miejscowości w całej Polsce, mówią o sukcesach partii rządzącej i jak twierdzą zapoznają się z problemami obywateli.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •