reklama

/>

Sezon żeglarski w Skarżysku oficjalnie rozpoczęty

Sezon żeglarski w Skarżysku oficjalnie rozpoczęty

Oficjalne rozpoczęcie sezonu i chrzciny pierwszej klubowej łodzi. W sobotę członkowie i sympatycy Towarzystwa Żeglarskiego „Sterna” spotkali się przy rejowskim zalewie.

Zgodnie z żeglarskim ceremoniałem dokonano uroczystego wybicia dzwonem szklanek i wciągnięto banderę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt. Tak żeglarze nad zalewem Rejów z towarzystwa „Sterna” oficjalnie rozpoczęli sezon. Także zgodnie z żeglarskimi tradycjami nadano nazwę nowej łodzi. Żaglówka od soboty nosi imię na cześć skarżyszczanina, kapitana Tadeusza Bernasa.

Pierwsza klubowa Omega, ochrzczona w sobotę, jest efektem akcji „Łódka dla Skarżyska”, w ramach której zbierano pieniądze właśnie na ten cel. Przy okazji sobotniego spotkania podziękowano wszystkim darczyńcom, zarówno osobom prywatnym, jak i lokalnym firmom i instytucjom.

Stowarzyszenie na terenie naszego powiatu działa od dwóch lat i w tym krótkim czasie udało się wdrożyć kilka inicjatyw. Akademia Żeglarska dla dzieci rusza z końcem maja, dorośli już rozpoczęli naukę, ale „Sterna” ma już kolejne plany.

Na zakończenie każdy z obecnych mógł pod okiem członków stowarzyszenia przepłynąć zalew na jednej z łodzi.

Zainteresowani działalnością Towarzystwa Żeglarskiego „Sterna” więcej informacji mogą znaleźć na tej stronie internetowej.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •