reklama

/>

Wygrana Orlicza w I meczu barażowym!

W niedzielę w hali sportowej w Suchedniowie tenisiści stołowi Orlicza podejmowali drużynę MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Był to pierwszy mecz barażowy o awans do I ligi pomiędzy mistrzami II ligi łódzkiej i świętokrzyskiej. Znakomicie zaprezentował się cały zespół Orlicza, który po emocjonującym pojedynku pokonał gości w stosunku 7:3.

Pojedynek zaczął się od porażki Wiesława Mazurka z liderem drużyny przeciwnej Jakubem Polańskim 0:3. Jednak pewne zwycięstwa Pawła Włodyki z aktualnym Mistrzem Polski Kadetów Kubą Kwapisiem 3:1 oraz Bartosza Majchera z Jakubem Gierachem 3:0 pozwoliły wyjść Orliczowi na prowadzenie.

Kolejny punkt dołożył Piotr Odelski, który pokonał po długim pojedynku, mającego niewygodny styl gry, Przemysława Zwierza 3:2, podwyższając prowadzenie na 3:1 w całym meczu. Dwa punkty za deble na swoim koncie zapisał Orlicz. Najpierw 3:0 para Włodyka/Majcher ograła duet Kwapiś/Zwierz, a następnie Mazurek/Odelski odnieśli zwycięstwo nad parą Polański/Gierach 3:1.

Drugi rzut gier singlowych przyniósł kolejną pewną wygraną, tym razem z P. Zwierzem 3:1. Po wielkich emocjach swój pojedynek wygrał także Mazurek pokonując Gieracha 3:2. Orlicz w całym meczu prowadził już 7:1. Ostatnie dwa pojedynki jednak dla gości. Odelski nie poradził sobie z leworęcznym Kwapisiem 1:3.

W ostatnim meczu spotkali się Majcher oraz Polański i górą z tego pojedynku wyszedł zawodnik gości 2:3. Był to najbardziej wyrównany pojedynek dnia z pięknymi akcjami zamykający mecz wynikiem 7:3 dla Orlicza.
Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, godnym baraży i obfitował w wiele efektownych wymian. Warto odnotować, że drużyna gospodarzy mogła liczyć na gorące wsparcie kibiców, którzy licznie przybyli na mecz barażowy, za co cały zespół Orlicza pragnie podziękować. Na trybunach można było dostrzec m.in. burmistrza Suchedniowa oraz prezesa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Orlicz wykonał pierwszy krok ku I lidze i ma sporą zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się już za niecały tydzień 19 maja w Rawie Mazowieckiej. W drugiej rundzie baraży na zwycięzcę tego dwumeczu czeka już mistrz II ligi podkarpacko-małopolskiej PKS Kolping Jarosław.

Źródło: Orlicz Suchedniów

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •