reklama

/>

Tylko u nas. Będą konsekwencje "społecznej kontroli" poseł PiS

Tylko u nas. Będą konsekwencje "społecznej kontroli" poseł PiS

W środę poseł PiS Anna Krupka i radny rady miasta przeprowadzili „kontrolę społeczną” w skarżyskim magistracie. „To polityczna hucpa” komentuje te działania prezydent Konrad Krönig i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.

Anna Krupka w towarzystwie radnego miejskiego Mariusza Bodo i kamer do urzędu miasta w Skarżysku weszła około południa. Zaczęła od gabinetu prezydenta Konrada Kröniga. Powołując się na mandat posła zażądała okazania kilkudziesięciu dokumentów. Pytała m.in. o zatrudnienie, delegacje czy skład rad nadzorczych w miejskich spółkach.

 

W skarżyskim magistracie poseł PiS spędziła kilka godzin, przeglądając przedstawione jej dokumenty. Przebieg wizyty w dużej mierze transmitowała na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dłużny nie pozostał jej prezydent Konrad Krönig, który zakwestionował obecność przy tych czynnościach Mariusza Bodo, również pokazując zajście na swoim profilu.

 

Teraz Prezydent zapowiada wyciągnięcie konsekwencji. „konsultowałem tę opinię z radcami prawnymi i uważam, że zostały naruszone przepisy” - mówi Konrad Krönig.

Podobna akcja została przeprowadzona w zeszłym tygodniu w kilku większych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie Łodzi i Gdańsku. W województwie świętokrzyskim to Skarżysko było pierwszym miastem, w którym ta „kontrola społeczna” się odbyła. Co ciekawe, właśnie w środę podobnie postąpili posłowie PO, przeprowadzając kontrolę poselską w ministerstwach.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •